zawodnik bellatora złamał kręgosłup i uszkodził rdzeń

Były zawodnik Bellatora złamał kręgosłup i uszkodził rdzeń kręgowy na treningu

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 15 stycznia 2024

Ryan Curtis były zawodnik organizacji Bellator doznał bardzo poważnej kontuzji na treningu. Irlandczyk złamał kręgosłup, szyję oraz uszkodził rdzeń kręgowy.

Ryan Curtis, zawodnik MMA z Irlandii, który ma na swoim koncie występy na galach takich organizacji jak BAMMA, Bellator czy Cage Warriors, doznał bardzo poważnej kontuzji na treningu.

Informację na temat kontuzji Curtisa zamieściła w sieci Leah McCourt zawodniczka organizacji Bellator, która podobnie jak Curtis trenuje w teamie SBG Charlestown. Z wpisu McCourt wynika, że Curtis doznał niezwykle skomplikowanych obrażeń i aktualnie przebywa na oddziale intensywnej terapii.

– Jako dla zawodniczki, a przede wszystkim jako dla człowieka jest dla mnie niewyobrażalne to co stało się z naszym ukochanym Ryanem. W czwartek 11 stycznia doznał on kontuzji, która groziła utratą życia. Ryan doznał złamania kręgosłupa, złamania szyi, a także przemieszczenia rdzenia kręgowego. Lekarze określili stan uszkodzeń jako najpoważniejszy z możliwych, zwłaszcza jak chodzi o uraz rdzenia kręgowego.

– W tej chwili Ryan nie potrafi poruszać nogami, ani lewą ręką. Czeka go bardzo długi czas w szpitalu, lekarze rokują że spędzi w szpitalnym łóżku nawet pięć miesięcy, a później będzie musiał pracować ze specjalistami i fizjoterapeutami. Niestety w tej chwili nie ma żadnej daty, która wyznaczałaby granicę powrotu do pełni sił.

W dalszej części wypowiedzi McCourt wspomina o tym, że Curtis oraz jego partnerka mają dwuletnią córeczkę i cała rodzina jest w szoku po dramatycznych wydarzeniach. McCourt zamieściła także w sieci zbiórkę, na którą można wpłacać pieniądze by wspomóc powrót Curtisa do pełni sił. Jeśli chcielibyście wesprzeć zawodnika możecie to zrobić tutaj.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments