osp stracił prace przez zanieczyszczony suplement

Były pretendent walczył w UFC od 10 lat, stoczył 26 walk. Stracił pracę przez zanieczyszczony suplement!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 19 września 2023

Ovince St. Preux walczył w organizacji UFC od dziesięciu lat, w tym czasie stoczył aż 26 walk w najlepszej lidze MMA na świecie. Miał swoje lepsze i gorsze momenty, pokonał Shoguna, Krylova, Okamiego i Andersona, walczył o pas z Jonem Jonesem, udusił Michała Oleksiejczuka, teraz stracił pracę przez zanieczyszczony suplement!

40-letni Ovince St. Preux to były pretendent do pasa mistrzowskiego kategorii półciężkiej, który walczył w UFC przez 10 lat. W tym czasie popularny OSP stoczył 26 zawodowych starć. Niestety wszystko wskazuje na to, że teraz zawodnik stracił pracę w najlepszej lidze MMA na świecie przez zanieczyszczony suplement.

W próbkach pobranych od zawodnika 17 czerwca oraz 11 lutego wykryto metabolity androstendionu, który znajduje się na liście zakazanych środków po których wykryciu USADA ma obowiązek zawiesić zawodnika.

W tym wypadku zawodnik nie otrzymał od razu notyfikacji o wpadce, gdyż próbki zostały pobrane poza tak zwanym okresem startowym. Działa to jednak na korzyść zawodnika, gdyż mimo dwóch próbek z negatywnym wynikiem toczone przeciw niemu było jedno postępowanie, za jedno wykroczenie.

OSP dostarczył suplement, który stosował do akredytowanego laboratorium WADA w Salt Lake City w stanie Utah. Badanie wykazało, że mimo braku wykrytego środka na liście składników suplementu faktycznie znajdował się on w środku. Ponad to komisarze USADA zakupili nowy, szczelnie zapakowany produkt oznaczony tym samym numerem partii i w jego wnętrzu także wykryto wspomniany androstenion.

Ostatecznie uznano, że poziomy substancji były tak niskie iż zawodnik nie uzyskałby żadnej korzyści z jego stosowania przed walką. Mimo to Ovince St. Preux został zawieszony do 17 grudnia. Niestety tuż po ogłoszeniu tych informacji na twitterze UFC Roster Watch pojawiła się informacja o usunięciu zawodnika z listy fighterów UFC!

Zostaw ocenę
1
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments