benoit saint-denis oskarża khabiba i islama o doping

Benoit Saint-Denis oskarża Khabiba i Islama o stosowanie dopingu: 'Są naładowani jak muły’

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 13 grudnia 2023

Benoit Saint-Denis w wywiadzie dla francuskiego dziennika Le Figaro otwarcie oskarżył Khabiba Nurmagomedova i Islama Makhacheva o przyjmowanie anabolików.

Benoit Saint-Denis, notowany na dwunastym miejscu w rankingu kategorii lekkiej zawodnik udzielił wywiadu dziennikowi Le Figaro. W trakcie rozmowy Francuz rzucił mocne oskarżenia w kierunku „rodziny Nurmagomedov„.

W swej wypowiedzi Saint-Denis wspomniał o wpadce dopingowej Islama Makhacheva, który w 2016 roku został przyłapany na stosowaniu meldonium.

– Jak chodzi o rodzinę Nurmagomedovów, podam ich jako przykład. Nie mam wątpliwości, że są naładowani jak muły. Są bardzo sprytni w stosowaniu dopingu, wiedzą bardzo dobrze jak to robić.

– Makhachev został przyłapany na stosowaniu meldonium. To środek, który sprawił, że cała federacja rosyjska została zbanowana z występu na Igrzyskach Olimpijskich w 2016 roku. Aktualny mistrz organizacji UFC został zatem złapany na dopingu w 2016 roku!

Warto wspomnieć, że USADA nie uznała winy Makhacheva, gdyż stwierdzono, że zawodnik został „oflagowany” po tym jak przyjmował meldonium przepisane przez lekarza po operacji, którą przeszedł w 2014 roku.

Zapewne przyjdzie nam trochę poczekać na odpowiedź Islama i Khabiba na te zarzuty, a niewykluczone, że póki Saint-Denis znajduje się nisko w rankingu to Makhachev i Nurmagomedov wstrzymają się od komentowania sprawy.

Zostaw ocenę
1
1
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments