belal muhammad zawalczy z seanem stricklandem dana white

Belal Muhammad zawalczy z Seanem Stricklandem? „Zgodziłem się”. Dana White reaguje: „Belal ma zakontraktowaną walkę, ale…”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 28 września 2023

Belal Muhammad zamieścił w swoich mediach społecznościowych wpis świadczący o tym, że wyraził zgodę na pojedynek z Seanem Stricklandem. Muhammad od długiego czasu domagał się walki o pas kategorii półśredniej, natomiast starcie z nowym mistrzem dywizji średniej byłoby sporym zaskoczeniem. Dana White szybko zareagował na wypowiedź Belala.

Belal Muhammad długo domagał się szansy stoczenia pojedynku o pas mistrzowski kategorii półśredniej. Kiedy w ostatnich dniach Dana White ogłosił zestawienie Leon Edwards vs. Colby Covington, „Remember the Name” zapewne mógł ponownie poczuć się pominięty i niedoceniony.

Minęło kilka dni i Muhammad zamieścił na platformie X wpis, w którym zdradził, że wyraził zgodę na pojedynek z Seanem Stricklandem. „Tarzan” jest mistrzem UFC w kategorii średniej, więc oznaczałoby to przejście Belala do wyższej dywizji od razu na starcie mistrzowskie.

Do sprawy odniósł się Dana White, który na konferencji po Contender Series, krótko skomentował sprawę:

„Belal Muhammad ma zakontraktowaną walkę, ale nie powiem wam teraz z kim walczy. Belal ma walkę i zaanonsujemy ją wkrótce.”

Przejście Muhammada do wyższej kategorii byłoby na ten moment kiepskim rozwiązaniem, gdyż wkrótce do dywizji średniej przejdzie także Khamzat Chimaev. To oznaczałoby „odpływ” dwóch topowych zawodników w rankingu w tym samym czasie i znacznie osłabiłoby poziom dywizji uznawanej za jedną z najmocniejszych w UFC.

Galę UFC Vegas 80 można oglądać za darmo za pośrednictwem eFortuna.pl. Wystarczy zarejestrować konto i obstawić dowolny kupon. Na dobry początek czeka na was powitalny bonus wysokości 20 zł. Oglądaj wszystkie gale UFC za darmo tutaj!

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments