muhammad vs thompson

Belal Muhammad: „Jeśli przegrasz Super Bowl musisz czekać rok na kolejną szansę. To jest prawdziwy sport.”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 28 listopada 2022

Belal Muhammad, zawodnik organizacji UFC który legitymuje się serią ośmiu kolejnych zwycięstw stwierdził, że jeśli Kamaru Usman chce by MMA było traktowane jak prawdziwy sport to powinien odpocząć i zapracować na możliwość odzyskania mistrzowskiego pasa.

Muhammad oczywiście domaga się tego by organizacja UFC dała mu szansę na stoczenie boju o najwyższe laury. Belal jako przykład podał rozgrywki NFL, czyli ligi futbolu amerykańskiego gdzie po sezonie zasadniczym odbywa się seria play-off i dwie najlepsze drużyny mierzą się w finałowej potyczce zwanej – Super Bowl.

„Porozmawiajmy trochę o liczbach, naprawdę porozmawiajmy o liczbach, jeśli chcemy by ten sport był prawdziwy to właśnie tak powinniśmy uczynić. Spójrzcie na Super Bowl, przegrany finałowego starcia nie otrzymuje natychmiastowego rewanżu. Jeśli przegrałeś taki mecz to go po prostu przegrałeś, nawet jak szukasz wymówek, że piłka szczęśliwie przeszła przez obronę twojej drużyny to i tak wiesz, ze musisz czekać rok na rewanż, wiesz że musisz zapracować na awans do kolejnego finału.”

Muhammad kieruje słowa bezpośrednio do Kamaru Usmana.

Belal zwieńczył swą wypowiedź słowami skierowanymi bezpośrednio do Kamaru Usmana:

„Usman, usiądź, zrelaksuj się, odpocznij, wylecz się w pełni, a w międzyczasie ja stoczę pojedynek z Leonem Edwardsem.”

Warto tu podkreślić, że Muhammad ma zapewne wielką chęć do stoczenia kolejnej walki z Anglikiem. Pierwszy pojedynek obu fighterów w marcu 2021 roku zakończył się bowiem po przypadkowym faulu, jednak do tego momentu do zawodnik z Chicago prezentował się lepiej.

Wszystko może zatem zależeć od zdrowia Usmana, wątpliwe bowiem by zawodnik który totalnie dominował w swojej dywizji sam z siebie zrezygnował z udziału w rewanżowym pojedynku.

Zostaw ocenę
0
0