Kacprzak obronił pas

Babilon MMA 34: Kacprzak udusił Mendlewskiego i obronił pas mistrzowski!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 27 stycznia 2023

W walce wieczoru gali Babilon MMA 34 zmierzyli się Piotr Kacprzak i Krzysztof Mendlewski. Stawką pojedynku był pas mistrzowski kategorii piórkowej. (-66 kg). Obaj zawodnicy wchodzili do klatki z seriami pięciu kolejnych zwycięstw, który z nich ją stracił?

W main evencie mistrz Piotr Kacprzak (8-3) stanie do obrony trofeum w pojedynku z Krzysztofem Mendlewskim (5-2). Starcie to przykuło uwagę wielu fanów przez wzgląd na to, że obaj zawodnicy mogą się aktualnie pochwalić seriami pięciu kolejnych zwycięstw.

Przewaga doświadczenia stoi po stronie Piotra Kacprzaka, który ma już nawet za sobą „gościnny” występ na gali KSW 68. Radomianin pokonał kolejno: Huberta Lottę, Konrada Furmanka, Krzysztofa Gutowskiego, Jose Marcosa Limę Santiago oraz Damiana Zorczykowskiego. Trzy z tych pięciu walk Kacprzak kończył przed czasem.

Mendlewski z kolei pokonał Mateusza Wojtkowiaka, Pawła Jasienowicza, Marcina Skrzeka, Mateusza Makarowskiego oraz Huberta Lottę. Krzysztof skończył cztery z pięciu wymienionych walk przed czasem.

Relacja z walki:

Od początku pojedynku presję narzucił Mendlewski, który starał się skrócić dystans, zamknąć Kacprzaka pod siatką i zaatakować ciosami. Później zawodnicy wylądowali w parterze i byliśmy świadkami ciekawej kulanki, gdzie obaj szukali swych szans dźwigniami na stopę i kolano. Żaden z zawodników nie chciał odpuścić. Bardzo dziwny moment zawodnicy spleceni nogami okładają się rękami w parterze.

Ładnie trafił dwukrotnie Mendlewski na co Kacprzak odpowiedział high kickiem. Mistrz obalił pretendenta jednak Krzysztof Mendlewski kręci się z dołu szukając okazji do poddania. Kacprzak powoli stabilizuje pozycję i stara się pracować z góry. Piotr próbował pójść po nogę rywala nic z tego. Kacprzak kolejny raz atakuje lewą nogę oponenta jednak znów nic z tego nie wyszło. Nie udało się pójść po nogę, ale udało się zajść za plecy i udusić. Piotr Kacprzak obronił mistrzowski pas!

Piotr Kacprzak pokonał Krzysztofa Mendlewskiego przez poddanie (duszenie zza pleców), 2 runda

Zostaw ocenę
0
0