artur szpilka ujawnia plany ksw ekspansja poza europę

Artur Szpilka ujawnia plany KSW – „Szykuje się ekspansja poza Europę”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 12 stycznia 2024

Artur Szpilka był gościem w programie Za Ciosem. W trakcie rozmowy popularny Szpila ujawnił plany federacji KSW. Okazuje się, że właściciele szykują galę poza Europą.

O tym, że KSW zamierza otwierać nowe rynku wszyscy wiedzą od dawna. Federacji udało się szybko zadomowić w Czechach natomiast już w kwietniu odbędzie się pierwsza gala we Francji.

W ostatnich miesiącach w różnych wywiadach współwłaściciel Martin Lewandowski i oraz dyrektor sportowy Wojsław Rysiewski mówili także o możliwym powrocie do Chorwacji czy organizacji premierowej gali w Serbii. Te kraje to jednak państwa europejskie, a zatem nie byłyby to tak zaskakujące ruchy KSW jak ten, który ujawnił Artur Szpilka.

Popularny „Szpila” był gościem w programie Za Ciosem, gdzie w trakcie rozmowy powiedział:

– I niedługo na świecie, zobaczycie. Martin i Maciek robią naprawdę świetną robotę, nie chcę jeszcze zdradzać w kuluarach, ale szykuje się ekspansja poza Europę. Także bardzo się z tego cieszę, ponieważ uważam, że tylko tędy droga, a KSW ma dzisiaj taką markę, że śmiało może właśnie to zrobić.

Dopytywany o to czy gala odbędzie się w ’wymarzonych Stanach Zjednoczonych’, Szpilka odpowiedział:

– To się okaże…

Dla przypomnienia w czerwcu Martin Lewandowski był gościem Ariela Helwaniego w programie MMA Hour. W trakcie rozmowy szef KSW został zapytany o organizację gali KSW w USA. Oto co wtedy odpowiedział Martin, potwierdzając że przedstawiciele dużych, dobrze znanych aren kontaktowali się z federacją w tej sprawie:

Mówiąc szczerze, jeśli byśmy się na to zdecydowali, to na pewno wykorzystalibyśmy konkretnych zawodników. Nie będę ściemniał, że zrobilibyśmy to, by zadowolić Polonię. Mamed Khalidov, Mariusz Pudzianowski – ci dwaj są niezwykle popularni wśród polskiej społeczności. Nie tylko tej z USA, lecz także kanadyjskiej. Także tak, chodzi mi to po głowię. Mówiąc szczerze, to Chicago Sears Arena i Madison Square Garden kontaktowały się ze mną. Chcą zorganizować event właśnie u nich.

Wydaje się, że ewentualne ogłoszenie premierowej gali poza Europą może mieć miejsce w trakcie gali KSW EPIC. Nie wydaje się bowiem by federacja KSW chciała ujawniać wszelkie szczegóły już podczas nadchodzącej gali KSW 90 czy też wydarzenia KSW 91, które odbędzie się w Czechach.

Pamiętajmy też o tym, że w grę może wchodzić zupełnie zaskakujący kierunek jak Brazylia, którą śmiało można uznać za kolebkę MMA, a także kraje Bliskiego Wschodu, gdzie szejkowie sporo płacą za ściągnięcie dużych organizacji MMA i ich eventów do siebie. Należy brać także pod uwagę ewentualną kolaborację z Bellatorem/PFL lub RIZIN.

Gdzie odbędzie się pierwsza gala KSW poza Europą?

Loading ... Loading ...
Zostaw ocenę
1
1
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments