artur szczepaniak ksw 93 paryż madars fleminas

Artur Szczepaniak zmierzy się z doświadczonym rywalem na gali KSW 93 w Paryżu

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 27 lutego 2024

Artur Szczepaniak zmierzy się z doświadczonym rywalem na gali KSW 93 w Paryżu. 6 kwietnia „Król Artur” stanie do boju z Madarsem Fleminasem.

6 kwietnia na pierwszej gali KSW we Francji, czyli wydarzeniu KSW 93 dojdzie do konfrontacji dwóch zawodników, którzy słyną z kończenia pojedynków przed czasem. Artur Szczepaniak (10-2), były pretendent do pasa mistrzowskiego wagi półśredniej zmierzy się w okrągłej klatce Madarsem Fleminasem (12-5). Polak jest notowany na drugim miejscu w rankingu kategorii do 77 kilogramów natomiast Łotysz zajmuje piątą lokatę.

Artur Szczepaniak wszedł do KSW z przytupem poddając już w pierwszej rundzie Jivko Stoimenova. W drugim boju spotkał się z efektownie walczącym Brianem Hooiem, błyskawicznie posłał go na deski wysokim kopnięciem i został nagrodzony bonusem za najlepszy nokaut wieczoru.

Wygrana ta zapewniła Arturowi walkę o pas z Adrianem Bartosińskim, ale starcie mistrzowskie na XTB KSW 81 nie ułożyło się po jego myśli. Po tym pojedynku Szczepaniak starł się z Henrym Fadipe i znokautował go w drugiej rundzie konfrontacji. 27-latek mieszkający i trenujący na co dzień w Belgii ma na swoim koncie dwanaście pojedynków, z których dziesięć wygrał. Osiem razy tryumfował przed czasem, z czego sześciokrotnie przez nokaut, a dwa razy przez poddanie.

Madars Fleminas rywalizuje w zawodowym MMA od roku 2017. W tym czasie stoczył siedemnaście pojedynków, z których dwanaście zakończył jako tryumfator. Popularny „Łotewski Express” najczęściej wygrywa nokautując swoich rywali. Do tej pory sześć razy posyłał przeciwników na deski, a raz zdobył wygraną przez poddanie.

Madars prawie wszystkie swoje zawodowe walki stoczył w Anglii. Większość z nich pod banderą organizacji Cage Warriors, gdzie między innymi znokautował Daniela Skibińskiego. Fleminas zadebiutował w KSW w grudniu zeszłego roku, ale przegrał na punkty z Andrzejem Grzebykiem. 

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments