arman tsarukyan przetrwał próby duszeń oliveiry i wygrał na ufc 300

Arman Tsarukyan przetrwał próby duszeń Charlesa Oliveiry i wygrał na UFC 300!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 14 kwietnia 2024

Charles Oliveira i Arman Tsarukyan zmierzyli się na gali UFC 300. Pojedynek Oliveira vs Tsarukyan był uznawany za eliminator do walki o pas mistrzowski kategorii lekkiej.

14 kwietnia na gali UFC 300 w Las Vegas zmierzyło się dwóch zawodników notowanych w top 5 rankingu UFC w kategorii lekkiej. Były mistrz Charles Oliveira stanął do boju z utalentowanym Armanem Tsarukyanem.

Nie tylko sami bohaterowie walki, lecz także inni zawodnicy organizacji UFC zapowiadali ten pojedynek jako eliminator do walki z Islamem Makhachevem o pas mistrzowski kategorii do 70 kilogramów.

UFC 300: Arman Tsarukyan pokonał Oliveirę

Low kick Oliveiry, na co Tsarukyan odpowiada high kickiem. Świetna praca Charlesa Oliveiry który wybronił obalenie rywala. Brazylijczyk wpina duszenie gilotynowe. Tsarukyan zdołał się wybronić jednak Oliveira ma dosiad i atakuje łokciami z góry. Arman stara się wykręcać z pleców jednak na ten moment to Oliveira dominuje. Tsarukyan niespodziewanie odwraca jednak sytuację i Brazylijczyk będzie musiał pracować z gardy. Oliveira pracuje nad wykluczeniem rąk rywala. Tsarukyan trafia ciosami z góry. Oliveira trafia upkickiem z dołu, cios wchodzi przez bark w głowę Armana. Sędzia wstrzymuje walkę uznając to za nielegalny atak. Lekarz sprawdza stan zdrowia Tsarukyana. Wznawiamy walkę. Sędzia nie odjął punktów Oliveirze. Arman trafia bardzo mocnymi łokciami z góry. Charles Oliveira wstaje, atakuje kolanem i łokciami. Koniec rundy.

Charles Oliveira trafia mocnym prawym. Świetne spadające kopnięcie w wykonaniu Tsarukyana. Arman idzie po obalenie jednak Oliveira doskonale się broni. Tsarukyan jednak niczym zaprogramowany idzie po kolejne sprowadzenie i przenosi walkę na matę. Zawodnik American Top Team chce atakować jednak Brazylijczyk świetnie wyklucza ręce przeciwnika i neutralizuje zagrożenie. Tsarukyan zdołał rozpuścić ręce na moment i zaatakować z góry jednak Oliveira odpowiedział łokciami z dołu. Tsarukyan trafia łokciami i rozcina Oliveirę. W ostatniej sekundzie rundy Charles zapiął trójkąt nogami jednak tę próbę poddanie przerwała syrena kończąca walkę.

Wymiana ciosów na otwarcie trzeciej rundy. Klincz pod siatką. Oliveira trafia kolanem. Wracamy na środek octagonu. Arman trafia kombinacją i chce obalić rywala jednak Charles się wybronił. Mocne kopnięcie na korpus w wykonaniu Oliveiry. Tsarukyan udanie sprowadza walkę na matę. Oliveira pracuje nad duszeniem. Tsarukyan obchodzi pozycję i stara się wejść za plecy rywala. Arman trafia kolanami.

Arman Tsarukyan pokonał Charlesa Oliveirę po niejednogłośnej decyzji sędziów

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments