arman tsarukyan przed walką z dariushem

Arman Tsarukyan przed walką z Dariushem: „Jestem najlepszym młodym zawodnikiem w dywizji lekkiej”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 02 listopada 2023

Arman Tsarukyan zabrał głos po oficjalnym ogłoszeniu walki z Beneilem Dariushem. Tsarukyan uważa się za najlepszego młodego zawodnika kategorii lekkiej. Arman zapewnia, że pokona Dariusha i wskoczy do top 5 rankingu.

Arman Tsarukyan w ostatnich latach usilnie starał się zbudować swą pozycję w rankingu kategorii lekkiej. „Ahalkalakets” już na początku swej przygody z UFC nie miał łatwego zadania. Ormianin w pierwszym boju mierzył się bowiem z Islamem Makhachevem.

Następnie wcale nie było wiele łatwiej, a matchmakerzy co jakiś czas starali się podnosić poprzeczkę tak jak było w przypadku zestawiania Tsarukyana z Mateuszem Gamrotem czy Damirem Ismagulovem. W ostatnim występie Arman mierzył się z Joaquimem Silvą, mniej wymagającym rywalem który wskoczył do rozpiski na zastępstwo.

Jak zatem Arman Tsarukyan nastawia się na pojedynek z Beneilem Dariushem? Zawodnikiem, który od lat należy do ścisłej czołówki kategorii lekkiej? Okazuje się, że 27-letni fighter jest pewny siebie i wierzy w zwycięstwo.

„Wierzę, że kondycyjnie jestem od niego lepszy i wygram z nim przed czasem. Jestem najlepszym młodym zawodnikiem w tej dywizji. Beneil ma 20 walk w octagonie UFC więcej ode mnie, ma sporo doświadczenia. Młody wilk kontra stary wilk, zobaczymy kto wygra. Bardzo długo czekałem na ten moment. Wyzywałem do walki ludzi z pierwszej piątki rankingu jednak nie przyznawano mi takich starć. Teraz mam kogoś z czołówki i zasłużyłem na to. Pokażę wam 2 grudnia, że mogę być w pierwszej piątce rankingu i będę mistrzem. Chcę skończyć Beneila Dariusha i pokazać wszystkim, że zasługuję na walkę o pas mistrzowski UFC.”

Arman Tsarukyan i Beneil Dariush zmierzą się 2 grudnia w pięciorundowym main evencie gali UFC w Moody Center w Austin.

Zostaw ocenę
0
1
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments