ksw 90 arkadiusz wrzosek vs ivan vitasović w warszawie

Arkadiusz Wrzosek vs. Ivan Vitasović walką wieczoru KSW 90 w Warszawie!

Bartosz Sobczak
1
Opublikowano: 06 listopada 2023

Arkadiusz Wrzosek i Ivan Vitasović zmierzą się w walce wieczoru gali KSW 90 w Warszawie. Federacja KSW powróci do stolicy i zorganizuje 20 stycznia galę w COS Torwar. W karcie walk znajdzie się także Radosław Paczuski.

Pierwsza gala KSW w 2024 roku odbędzie się w Warszawie! 20 stycznia na COS Torwar w walce wieczoru KSW 90 do okrągłej klatki wejdą Arkadiusz Wrzosek i Ivan Vitasović. Pojedynek oczywiście zakontraktowano w kategorii ciężkiej. Rywal Wrzoska to mistrz organizacji FNC. Walka Wrzosek vs. Vitasović zapewne przyciągnie na trybuny tłumy kibiców Legii Warszawa.

W rozpisce znalazło się miejsce dla Radosława Paczuskiego, nazwisko oponenta Radka poznamy w najbliższym czasie. Niewykluczone, że zostanie ono ogłoszono podczas jednej z najbliższych gal.

KSW 90: Arkadiusz Wrzosek vs. Ivan Vitasović w Warszawie

Arkadiusz Wrzosek ma za sobą trzy świetne walki w KSW. W sierpniu 2022 roku na warszawskim Torwarze Arek zadebiutował w okrągłej klatce zderzając się z Tomaszem Sararą i po efektownym, brutalnym pojedynku rozbił go pod koniec trzeciej rundy. Starcie zostało wybrane walką wieczoru, a zawodnicy nagrodzeni bonusami. Warszawiak powrócił do okrągłej klatki w styczniu tego roku i podczas gali KSW w Libercu zrewanżował się w ekscytującym boju Tomášowi Možnemu, który pokonał go niegdyś w kickboxingu. To starcie również zostało wybrane najlepszą konfrontacją wieczoru.

Arek ostatni raz walczył podczas KSW Colosseum 2 i zwyciężył przez poddanie z Bogdanem Stoicą. Wrzosek wywodzi się ze sportów uderzanych, w których dzierżył tytuł amatorskiego mistrza świata w K1, mistrza Europy w muay thai oraz zdobył wiele medali mistrzostw Polski w tych dyscyplinach sportu. Jest byłym mistrzem organizacji Fight Exclusive Night oraz byłym zawodnikiem prestiżowej marki Glory.

Dla Ivana Vitasovicia walka na KSW 90 będzie debiutem w okrągłej klatce. Chorwat rywalizuje w zawodowym MMA od roku 2012. Stoczył osiemnaście pojedynków, z których dwanaście wygrał. Jedenaście razy kończył rywali przed czasem. Dziewięć razy tryumfował przez nokaut, a dwa razy przez poddanie.

Ivan jest mistrzem wagi ciężkiej organizacji Fight Nation Championship. W ostatnim starciu pokonał przez nokaut znanego z KSW Michała Andryszaka. Chorwat jest na fali sześciu wygranych z rzędu. Od roku 2020 pozostaje niepokonany.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ppp
7 miesięcy temu

A gdzie jest napisane że to walka wieczoru…?!?