aljamain sterling vs calvin kattar ufc 300 gala

Aljamain Sterling przejdzie do kategorii piórkowej na UFC 300 – rywalem zawodnik z 7 miejsca w rankingu UFC!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 23 grudnia 2023

Aljamain Sterling zadebiutuje w kategorii piórkowej na jubileuszowej gali UFC 300, która odbędzie się 13 kwietnia. Rywalem Sterlinga będzie Calvin Kattar notowany na 7 miejscu rankingu dywizji do 66 kg.

Po długim okresie oczekiwania wreszcie poznaliśmy termin i numer gali podczas której Aljamain Sterling zanotuje debiut w kategorii piórkowej. Były mistrz UFC w kategorii koguciej był niepokonany przez ponad pięć lat i miał na koncie serię dziewięciu zwycięstw z rzędu, którą zastopował Sean O’Malley na gali UFC 292.

Wydawało się, że po utracie mistrzowskiego pasa „Funk Master” zrobi wszystko, aby wrócić do octagonu pod koniec 2023 roku jednak ostatecznie z tych planów nic nie wyszło. Nie jest jednak ta, że Sterling siedział bezczynnie, a wręcz przeciwnie Aljamain stoczył pojedynek w grapplingu już 30 września.

Sterling ma zakontraktowane dwa kolejne pojedynki na chwyty. 30 grudnia zawodnik zmierzy się z Kevinem Dantzlerem na Fury Pro Grappling 8 w Filadalfii, a następnie 19 stycznia w Abu Dhabi stoczy pojedynek z Chasem Hooperem na gali ADXC 2.

Oba starcia z udziałem Sterlinga mają być walkami wieczoru grapplingowych eventów. Zapewne po powrocie z Abu Dhabi były mistrz kategorii koguciej rozpocznie przygotowania do pojedynku z Calvinem Kattarem.

Sterling ma sporo czasu do 13 kwietnia i zapewne wykorzysta go na nabranie siły tak, aby nie odstawać pod tym aspektem na UFC 300 od „Boston Finishera”, który zajmuje wysokie 7. miejsce w rankingu kategorii do 66 kilogramów.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments