Alistair Overeem ogłosił zakończenie kariery

Alistair Overeem ogłosił zakończenie kariery i wyjaśnił utratę wagi: „Pasożyty chciały bym jadł mięso…”

Bartosz Sobczak
11
Opublikowano: 04 lipca 2023

Alistair Overeem udzielił w ostatnim czasie dwóch wywiadów. W trakcie jednej z rozmów wyjaśnił znaczną utratę wagi i masy mięśniowej natomiast podczas drugiej niespodziewanie ogłosił zakończenie zawodowej kariery!

Alistair Overeem (47-19, 1 NC) w trakcie długiej kariery walczył na galach takich organizacji jak RINGS, PRIDE FC, Strikeforce, K-1 HERO’s, DREAM, UFC oraz GLORY.

W ostatnich miesiącach sporo mówiło się na temat kolejnego startu Alistaira Overeema, a to pojawiały się plotki o udziale w Grand Prix ONE Championship, które zawodnik szybko zdementował. Następnie kontuzja pleców uniemożliwiła Overeemowi przygotowanie się do startu na innym dużym wydarzeniu, czyli na gali KSW Colosseum 2.

Alistair Overeem udzielił w ostatnich dniach dwóch wywiadów. Najpierw zapytany o znaczną utratę wagi odpowiedział:

„Poznałem specjalistę od żywienia. Od razu wiedziałem, że ten dietetyk jest dla mnie odpowiedni i zrobiłem detoks. Zacząłem przyjmować suplementy, które mi zasugerował, a z czasem to wpłynęło znacznie na mój apetyt oraz dietę. Specjalista powiedział mi, że mam w organizmie pasożyty, a dieta oraz suplementy jaką dla mnie przygotował sprawiły, że te pasożyty wyginęły, gdyż nie są przystosowane do życia w tak „zdrowym” organizmie. To nie było tak, że ja jako człowiek chciałem jeść mięso, to wlaśnie pasożyty chciały bym jadł mięso. Pozbyłem się ich, mój smak oraz zapotrzebowanie się zmieniło i zostałem wegetarianinem. Jasne, że mógłbym zjeść kawał mięsa, ale jestem wegetarianinem z wyboru.”

W drugiej z rozmów, w studiu Lovin Dubai na platformie youtube Alistair Overeem powiedział:

„Przejście na zdecydowanie zdrowszy tryb życia, chęć promowania zdrowej żywności zbiegło się idealnie w czasie z decyzją jaką podjąłem. Postanowiłem zakończyć zawodową karierę. To już nie jest moja „rzecz”, coś co by mnie kręciło. Walczyłem przez 25 lat, wystarczy… czas zająć się innymi sprawami.”

Alistair Overeem był niedawno widziany w Japonii, gdzie spotkał się z Nobuyukim Sakakibarą prezesem organizacji Rizin FF. Wcześniej Reem pojawił się na gali KSW Colosseum 2 na Stadionie Narodowym. Wydaje się zatem jasne jaką drogę chce obrać utytułowany zawodnik. Alistair będzie promował wydarzenia sportowe jako ambasador, lub gość specjalny natomiast sam nie zamierza już ponownie wchodzić do ringu czy klatki.

Zostaw ocenę
16
10
Subscribe
Powiadom o
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Łuk
1 rok temu

Kolejny co mu dietetyk szaman wyprał mózg.

Gonzalo
1 rok temu

Gość, co koninę żarł, żeby wyglądać jak wyglądał 😉

Gore
1 rok temu

Taaa

Ttt
1 rok temu

Pie…. wegetarianin z wyboru…. Zniszczył organizm i nerki sterydami, w końcu musiał to odstawić bo zostałby dializowany. Dieta wegańska i utrata wagi jest konieczna do odciążenia organizmu, a głównie nerek, żeby jeszcze parę lat pociągnąć.

Kkkk
Reply to  Ttt
1 rok temu

On napisal że został wegetarianinem a nie weganem

Dawid
Reply to  Ttt
1 rok temu

Sami wielcy znawcy, co brał gdzie był i po co robi to co robi. Jego sprawa czy brał czy nie. Ja uważam, że dopingw sporcie powinien być dozwolony bo wtedy można zobaczyć ile max organizm wycisnie. Wszyscy się kryją i krytykują a wszyscy biorą od tenisa po boks tylko nie wszystkim to dane.

Dom
1 rok temu

Ze skrajności w skrajność

Mustafa
1 rok temu

Odstawił sterydy i woda zeszła z mięśni

kokodomo
1 rok temu

Tak się kończy przyjmowanie zbyt dużej ilości ciosów na głowę w sportach walki

Mam
1 rok temu

Sterydy się skończyły

seCtor
10 miesięcy temu

pasożyty mu kazały jeść mięso xD