Alex Pereira zdradził klucz do sukcesu w walce z prochazką

Alex Pereira zdradził klucz do sukcesu w walce z Jirim Prochazką na UFC 295!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 09 listopada 2023

Alex Pereira w trakcie dnia medialnego odpowiadał na pytania dziennikarzy przed galą UFC 295. Z toku wypowiedzi „Poatana” możemy wywnioskować klucz do sukcesu w walce z Jirim Prochazką.

Alex Pereira i Jiri Prochazka zmierzą się w octagonie UFC, 11 listopada na gali UFC 295 w Nowym Jorku. Brazylijczyk i Czech stoczą batalię o wakujący pas kategorii do 93 kilogramów.

Pereira przed walką odpowiadał na pytania dziennikarzy. „Poatan” docenia umiejętności rywala jednak podkreślił, że bogate doświadczenie nabyte przez wiele lat startów w kickboxingu pozwoli mu na znalezienie sposobu na nieprzewidywalność Prochazki.

„To bez wątpienia bardzo ciężki przeciwnik. Prochazka jest nieprzewidywalny, jednak walczyłem przez wiele lat kickboxingu z różnymi rywalami dzięki czemu mam spore doświadczenie i zamierzam je wykorzystać w sobotę w octagonie.”

Alex Pereira wrócił pamięcią do pojedynku Glovera Teixeiry z Jirim Prochazką. Zdaniem „Poatana” jego rodak wygrywał walkę na punkty do momentu przegranej przez poddanie. Wspominając o tym zestawieniu Brazylijczyk po raz kolejny wymienił słowo – doświadczenie.

„To była trudna walka. Glover wygrywał ten pojedynek do momentu przegranej przez poddanie. Glover ma ogromne doświadczenie, przeszedł przez walkę z Prochazką i to jest dla mnie bardzo ważne. Nie zamierzam podchodzić do tego w ten sposób, że to będzie łatwa walka ponieważ Teixeira bił się z Prochazką w przeszłości. Jednak posiadanie Glovera w teamie, jego doświadczenie, jego rady są dla mnie bardzo pomocne. Niezależnie czy mówimy o tym pojedynku czy o moich poprzednich walkach Glover odgrywa wielką rolę podczas moich przygotowań i samych walk.”

Alex Pereira dostrzega, że jest wielki hype na jego walkę mistrzowską z Prochazką. Brazylijczyk uważa, że nawet po odwołaniu walki Jones vs. Miocić fani nie decydowali się na rezygnację z zakupionego PPV i zwrot kosztów:

„Wiem, że wszyscy są nakręceni na ten pojedynek. Niezależnie od tego czy pierwotnie planowany main event był odwołany czy nie. Myślę, że fani którzy wykupili wcześniej PPV mieli możliwość uzyskania zwrotu kosztów. Nie sądzę jednak by ktokolwiek to zrobił gdyż wszyscy chcą zobaczyć naszą walkę.”

Kto wygra walkę wieczoru gali UFC 295?

Loading ... Loading ...
Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments