alex pereira vs jamahal hill walką wieczoru ufc 300

Alex Pereira vs. Jamahal Hill walką wieczoru gali UFC 300!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 18 lutego 2024

Dana White ogłosił walkę wieczoru gali UFC 300. 13 kwietnia w Las Vegas zmierzą się Alex Pereira i Jamahal Hill. Stawką pojedynku będzie pas kategorii półciężkiej.

Dana White zgodnie z zapowiedziami tuż po gali UFC 298 przekazał informacje na temat tego kto wystąpi w walce wieczoru gali UFC 300.

Fani MMA na całym świecie z niecierpliwością wyczekiwali tego ogłoszenia. Main eventem gali UFC 300 w Las Vegas będzie pojedynek Alex Pereira vs. Jamahal Hill. „Poatan” stanie zatem do obrony mistrzowskiego pasa kategorii półciężkiej (-93 kg).

Jamahal Hill został mistrzem organizacji UFC po tym jak pokonał Glovera Teixeirę, czyli klubowego kolegę, a zarazem trenera Alexa Pereiry. Hill ani razu nie stanął jednak do obrony mistrzowskiego pasa, gdyż musiał zwakować go z powodu kontuzji ścięgna achillesa.

Podczas długiej nieobecności Amerykanina, Pereira aż trzykrotnie zameldował się w octagonie UFC. Brazylijczyk stracił pas mistrzowski kategorii średniej na rzecz Israela Adesanyi jednak później pokonał Jana Błachowicza co dało mu przepustkę do starcia z Jirim Prochazką.

„Poatan” znokautował Czecha w drugiej rundzie i sięgnął po pas mistrzowski kategorii do 93 kilogramów. 13 kwietnia w Las Vegas Pereira stanie do pierwszej obrony mistrzowskiego tytułu. Jamahal Hill po operacji i rehabilitacji wróci do startów by stoczyć pojedynek z najtrudniejszym możliwym rywalem.

Kto wygra walkę Pereira vs. Hill?

Loading ... Loading ...
Zostaw ocenę
0
1
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments