adam wardziński pierwszym mistrzem świata bjj z polski i europy video

Adam Wardziński pierwszym mistrzem świata BJJ z Polski, a także z Europy! [VIDEO]

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 03 czerwca 2024

Adam Wardziński jako pierwszy Polak wywalczył tytuł mistrza świata IBJFF. Wardziński jest także pierwszym zawodnikiem z całej Europy, który sięgnął po złoty medal.

Adam Wardziński osiągnął niebywały sukces na Mistrzostwach Świata IBJFF, które odbyły się w weekend na Long Beach w południowej części Los Angeles.

Polak zdobył złoty medal w kategorii do 94 kilogramów dusząc w finale Viniciusa Liberati. Wynik Wardzińskiego zapisze się na stałe nie tylko w historii polskiego lecz również europejskiego jiu jitsu.

Adam Wardziński jest bowiem pierwszym Polakiem i pierwszym reprezentantem całego europejskiego kontynentu, startującym wśród mężczyzn, który zdołał sięgnąć po najwyższy stopień podium. Do tej pory z reprezentantów starego kontynentu złote medale zdobywały wyłącznie panie Laurence Cousin i Ffion Davis.

Mistrzostwa IBJFF nazywane po prostu Worldsami są jednym z najbardziej prestiżowych, a zarazem najtrudniejszych turniejów w brazylijskim jiu-jitsu na świecie. Startuje w nich wyłącznie elita. Do tej pory wśród mężczyzn złote medale zdobywali wyłącznie reprezentanci Brazylii, USA oraz Angoli.

Duszenie z finałowej potyczki Adama Wardzińskiego możecie zobaczyć poniżej.

Czy oglądasz transmisje turniejów BJJ?

Loading ... Loading ...
Zostaw ocenę
12
1
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments