bellator 290 lista płac

Znamy wypłaty uczestników gali Bellator 290. Ile zarobili Ryan Bader, Fedor Emelianenko i inni?

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 05 lutego 2023

Andy Foster, dyrektor CSAC zdradził listę płac gali Bellator 290. Dzięki temu wiemy ile zarobili Ryan Bader, Fedor Emelianenko oraz inni zawodnicy, którzy walczyli na gali w Inglewood. Oczywiście są to podstawowe pensje, bez wpłat od sponsorów, a także bonusów zawartych w „widełkach” kontraktowych.

Andy Foster dyrektor Komisji Sportowej Stanu Kalifornia zaprezentował listę wypłat uczestników gali Bellator 290. Dzięki temu możemy się przyjrzeć podstawowym wypłatom fighterów, którzy uświetnili swoimi występami główną kartę walk, a także walczyli w prelimsach by „wyrobić” sobie nazwisko i podczas kolejnego występu wskoczyć do głównej części wydarzenia.

Warto wspomnieć, że gala była Bellatora była po raz pierwszy transmitowana w USA na antenie dużej, otwartej, ogólnodostępnej stacji CBS. Według wstępnych informacji wydarzenie zebrało ponad milion telewidzów, co jest dobrym wynikiem, gdyż w przeszłości gale Bellatora transmitowane w kablówce czy streamingu zbierały średnio trzy razy mniej widzów przed telewizorami!

Wróćmy jednak do listy płac, która zaskakuje gdyż podstawowe pensje uczestników głównej karty są dalekie od „ogromnych” wypłat jakie oferują konkurencyjne organizacje.

  • Ryan Bader – 150 000 dolarów
  • Fedor Emelianenko – 100 000 dolarów
  • Johnny Eblen – 150 000 dolarów
  • Anatoly Tokov – 75 000 dolarów
  • Brennan Ward – 75 000 dolarów
  • Sabah Homasi – 100 000 dolarów

Najwięcej zarobili zatem Ryan Bader i Johnny Eblen, przypominamy jednak że są to wyłącznie podstawowe pensje, a więc bez żadnych bonusów. Ponad to zawodnicy organizacji Bellator mają pełną dowolność jak chodzi o współpracę z producentami odzieży oraz ze sponsorami indywidualnymi, więc „finalnie” ich wypłaty są na pewno zdecydowanie większe.

Szacowane łączne wypłaty uczestników głównej karty to po 500 000 dolarów dla Fedora oraz Badera, oraz około 250 000 w przypadku Johnny’ego Eblena.

Jak chodzi o kartę wstępną to na uwagę zasługuje fakt, że Chris Gonzalez zarobił 100 000 dolarów (50k podstawy + 50k za wygraną), a zarówno Ali Isaev jak i Steve Movry otrzymali po 70 000 dolarów za remisowe starcie.

Zostaw ocenę
0
0