NEWSY

Znamy kartę główną gali World Series of Fighting 30

Pinterest LinkedIn Tumblr

Na dwa tygodnie przed trzydziestą już galą World Series of Fighting poznaliśmy main card tego wydarzenia.

Walką wieczoru eventu będzie pojedynek o pas mistrzowski kategorii średniej pomiędzy Davidem Branchem (17-3) oraz Cliffordem Starksem (13-2). O tej walce informowaliśmy już jakiś czas temu tutaj.

Drugą walką której stawką będzie pas mistrzowski jest pojedynek w kategorii półśredniej. Były pretendent do tego pasa Jon Fitch (27-7-1 1NC) zmierzy z finalistą turnieju wagi lekkiej Brazylijczykiem Joao Zeferino (20-7). Pierwotnym przeciwnikiem Fitcha miał być Jake Shields, wyeliminowała go jednak kontuzja. Dla Fitcha będzie to już szósty pojedynek pod banderą WSOF, po raz ostatni walczył w październiku ubiegłego roku, wygrywając przez decyzję z Yushinem Okamim. 30-letni Zeferino brał udział w listopadowym turniej LW na gali WSOF 25. Po wygraniu dwóch pojedynków przez poddanie w finale musiał uznać wyższość Briana Fostera, który znokautował go w drugiej rundzie starcia.

W kategorii półciężkiej Vinny Magalhaes (13-7 1NC) zawalczy o czwarte zwycięstwo z rzędu z reprezentantem ATT Jakem Heunem (9-4). Magalhaes po zwolnieniu z UFC wygrał wszystkie trzy stoczone pojedynki przez poddania. Ostatnio walczył na WSOF 24, szybko odklepując Matta Hamilla. Heun związał się z organizacją Raya Sefo w 2014 roku, tocząc dla niej cztery starcia. Jedynym pogromcą Amerykanina był jego rodak, aktualny posiadacz dwóch pasów mistrzowskich David Branch.

Main card otworzy starcie znanego z pojedynków z polskimi zawodnikami Abu Azaitara (11-1-1 1NC) z Amerykaninem Dannym Davisem Jr. (11-10-1). 30-letni Abu jest niepokonany od ponad trzech lat, ostatnią porażkę ponosząc z rąk Marcina Naruszczki na RFC 8 w 2012 roku. Ostatni występ zaliczył na ACB 27, nokautując w pierwszej rundzie Ibrahima Tebilova. Dla Davisa porażka z Azaitarem może oznaczać koniec przygody z WSOF. Amerykanin jest na „fali” dwóch porażek, które ponosił z rąk Matthew Frincu oraz Abu Nurmagomedova.

Comments are closed.