BELLATOR

Znamy kartę główną gali Bellator 191

Pinterest LinkedIn Tumblr

Na dwa tygodnie przed eventem poznaliśmy kartę główną Bellatora 191. Organizacja po raz czwarty zawita do Anglii.

W walce wieczoru po ponad rocznej przerwie do klatki powróci czołowy koguci na świecie Amerykanin Michael McDonald (17-4). Weteran UFC w swoim debiucie dla Bellatora zmierzy się z solidnym Francuzem Peterem Ligierem (8-1-1). „Mayday” ostatnio walczył w lipcu ubiegłego roku, gdzie dość szybko poddał się ciosom Johna Linekera. Ligier z kolei jest na fali pięciu walk bez porażki. 31-letni Francuz ostatnio walczył w Belgii na European Beatdown, gdzie wygrał na pełnym dystansie z Alessandro Pirevem.

Co-main event gali to starcie kobiet w kategorii muszej. Była pretendentka do tronu wagi słomkowej UFC Valerie Letourneau (8-6) skrzyżuje rękawice z mocną Angielką Kate Jackson (9-2-1). Kanadyjka walką w Newcastle spróbuje odbić passę trzech porażek z rzędu. Jackson z kolei może pochawlić się bilansem sześciu ostatnich walk bez porażki. Obie zawodniczki mierzyły się z naszą Joanną Jędrzejczyk – Letourneau poległa na pięciorundowym dystansie, Jackson po dwurundowym laniu nie wyszła do trzeciej odsłony pojedynku.

Kolejnym starciem jest bój w wadze ciężkiej pomiędzy dobrze znanym polskim fanom Jamesem Thompsonem (20-16) oraz Philem de Friesem (13-6). „The Colossus” powraca do walk po dwuletniej przerwie. Ostatnią walkę stoczył na Rizin w 2015 roku, gdzie poległ przez nokaut w drugiej rundzie z Tsuyoshim Kosaką. De Fries po zwolnieniu z UFC walczy mocno kratkę. Ostatni bój stoczył w październiku na M-1 w Sankt Petersburgu, wygrywając z solidnym Antonem Vyaziginem przez większościową decyzję.

Kartę główną otworzy pojedynek Jeremy’ego Petleya (11-8-1) z Lewisem Monarchem (9-2). Obaj zawodnicy po serii porażek wygrywali swoje ostatnie walki. Petley po czterech przegranych wygrał z Chasem Mortonem na Bellatorze 179 w Londynie, Monarch po dwóch porażkach odkuł się szybkim poddaniem na słabiutkim Nathanie Thompsonie na jednej z brytyjskich gal.

Comments are closed.