Zawodnik MMA zamordowany

Zawodnik MMA, który apelował do Kadyrova w sprawie zaginionej ciotki został znaleziony martwy w pociągu

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 16 stycznia 2023

Georgiy Gagloev został znaleziony martwy w pociągu. Jest to zawodnik, który jakiś czas temu apelował do Ramzana Kadyrova by ten pomógł mu odnaleźć zaginioną ciotkę. Pierwsze informacje wskazują na to, że został brutalnie zamordowany.

Pochodzący z Północnej Osetii Gagloev stoczył kilka walk w MMA i choć nie zaimponował on w klatce to w swoim regionie był mistrzem w zapasach w stylu wolnym. 25 latek podróżował pociągiem z Moskwy do Władykaukazu. Ciało zawodnika odkryto podczas postoju pociągu w Rostowie nad Donem.

6 lutego 2022 roku ciotka Gagloeva, Rimma zaginęła tuż po tym jak dojechała do Groznego. Według informacji policji kobieta na lotnisku w Groznym wsiadła do taksówki by wrócić do domu do Nowej Osetii, auto zostało później odnalezione niedaleko granicy.

Krótko po tym zajściu Georgiy Gagloev zaapelował do Ramzana Kadyrova w specjalnym video, prosił on o pomoc w odnalezieniu zaginionej cioci. Czeczeński dyktator nie odpowiedział jednak sam materiał video ma aż 240 tysięcy wyświetleń i odniósł się do niego nawet jeden z polityków zarządzających Północną Osetią.

Gagloev na nagraniu mówił, że jego ciotka przepowiadała przyszłość i zdjęła urok „złego oka” z małego dziecka. Zawodnik potwierdził, że wie iż tego rodzaju praktyki są niedopuszczalne w krajach muzułmańskich jednak zaznaczył, ze jeśli było to niezgodne z prawem Federacji Rosyjskiej to w taki sposób powinno zostać sprawiedliwie osądzone.

Choć może to być zbieg nieszczęśliwych wypadków, kobieta mogła zostać porwana i zamordowana, a zawodnik mógł zostać zaatakowany przez złodzieja lub grupę ludzi i umrzeć w konsekwencji pobicia to nie można także wykluczyć faktu, że Kadyrov wysłał swoich ludzi by ci załatwili sprawę. Wiadomym jest, że od dekady dyktator aresztuje bowiem wszystkich ludzi zajmujących się praktykami podobnymi do tych, które prowadziła ciotka Gagloeva. Wróżki, jasnowidzowie, i inne osoby rzekomo praktykujące „magię” są w Czeczenii aresztowane lub w niewyjaśnionych okolicznościach zapadają się pod ziemię.

Zostaw ocenę
0
0