NEWSY

Zawodniczka UFC zawieszona do 2044 roku!

Pinterest LinkedIn Tumblr

Mara Borella [12-5, 1NC] została zawieszona przez CONI (Włoski Komitet Olimpijski podlegający pod WADA) do 2044 roku! Początkowo zawodniczka została zawieszona do 2029 roku jednak teraz w sprawę włączyła się Włoska Agencja Antydopingowa i wygląda na to, że „wyrok” został podwojony.

Informację podał dziennikarz Al Zullino. Warto podkreślić, że sprawa ciągnęła się od 2012 roku kiedy to Borella została aresztowana nieopodal Piacenzy. Włoscy Carabinieri przeprowadzili operację o kryptonimie „Flanker”, aresztowano wtedy łącznie 35 osób w tym również chłopaka Borelli w tamtym okresie (Felipe Maserati, rugbista). Oskarżonym postawiono zarzut dystrybucji marihuany i kokainy na szeroką skalę. Borella miała sprzedawać narkotyki w klubie sportowym w którym trenowała MMA, a pozostali handlowali nimi na stadionach piłkarskich, w nocnych klubach oraz lokalnych siłowniach. Zawodniczka miała w 2012 roku trafić do więzienia, groziła jej czteroletnia odsiadka jednak oficjalnie nic na ten temat nie wiadomo, jeśli spędziła jakiś okres za kratami to na pewno nie był on tak długi, gdyż od 2014 roku walczyła regularnie w klatce.

O ile sama organizacja UFC nie podlega pod struktury WADA to nie jest pewne jak do sprawy odniesie się USADA, która może przychylić się do wyroku zawieszenia zawodniczki w startach sportowych.

Comments are closed.