NEWSY

Zakończenie 20-letniej współpracy między teamami Nova Uniao i Kimura

Pinterest LinkedIn Tumblr

Trwająca 20-lat współpraca między klubami Nova Uniao, a Kimura dość niespodziewanie dobiegła końca.  Informację ogłosił Andre „Dudu” Pederneiras, trener pierwszego z wymienionych klubów.

Pierwsze niepokojące informacje pojawiły się w lipcu kiedy Pederneiras obwieścił iż nie będzie dłużej wyrażał zgody na to, aby zawodnicy reprezentowali dwa kluby jednocześnie. Do tego momentu często nawet w największej branżowej bazie danych sherdog.com u wielu brazylijskich zawodników w linijce z nazwą klubu widniała nazwa „Nova Uniao Kimura”, która przez wielu brana była po prostu za oddział Nova Uniao działający w innym mieście.

Sęk w tym, że działający w mieście Natal team Kimura był po prostu odrębnym teamem zżytym i ściśle współpracującym z Nova Uniao, a zawodnicy swobodnie podróżowali między Natal, a Rio de Janeiro po to aby pracować nad własnym rozwojem. To właśnie w Natal swą karierę budowali Renan Barao, Claudia Gadelha, Jussier Formiga i Ronny Markes.  Tymczasem niedawno Pederneiras podał do wiadomości publicznej nie tylko informację o zakończeniu współpracy z Kimurą, lecz także ze Studio Jiu-Jitsu, Trend Fit Academia oraz UniSports.

Jair Lourenco, główny trener teamu Kimura, który w 2016 roku przeniósł się do USA by pracować z Ryanem Baderem wypowiedział się na temat „rozłamu”:

„Walczyłem do momentu, w którym mogłem tak by oba teamy wciąż tworzyły jedność. Nigdy nie odbierałem Kimury jako partnera Nova Uniao, lecz jako jednostkę w pełni podporządkowaną Nova Uniao. Tak jak Dede zawsze był moim mistrzem, a nie tylko współpracownikiem. Tym razem niestety sprawy nie potoczyły się po naszej myśli, gdyż nie są one zależne wyłącznie od nas dwóch.”

Comments are closed.