Archiwum

Yasubey Enomoto dla myMMA.pl: „KSW bardzo przypomina mi PRIDE FC”

Pinterest LinkedIn Tumblr

Enomoto

Bartek Sobczak, myMMA.pl: Witaj Yasu, na początek dzięki za poświęcenie mi cennego czasu. Co u Ciebie? Jak się czujesz po walce z Zavurovem?
Yasubey Enomoto:
Wszystko u mnie OK, miałem wiele bolesnych urazów podczas przygotowań do walki z Shamilem jednak dopóki jestem w stanie zrobić dobre show wszystko jest dla mnie w porządku.

Niedawno stoczyłeś finalną walkę wieńczącą trylogię pojedynków z Shamilem Zavurovem. Widać było dużą poprawę w twoich umiejetnościach stójkowych czy czujesz, że poprawiłeś mocno stójkę?
Nie. Uważam, ze poprawiłem się w każdym aspekcie mieszanych sztuk walki. Moim celem jest zostać mistrzem, nauczycielem i aby to zrobić mistrz musi znać odpowiedź na każde pytanie ucznia, a także mieć receptę na każdą zagrywkę przeciwnika.

Co czeka Cię w przyszłości? Kiedy zobaczymy Cię po raz kolejny w ringu/klatce?
Najprawdopodobniej będę walczył w październiku jednak nie podpisałem jeszcze żadnej umowy, gdyż negocjuję z kilkoma dużymi organizacjami.

yasubey4

Co wiesz o KSW? Jakie masz zdanie o Aslambeku Saidovie mistrzu KSW w dywizji półśredniej?
KSW jest zdecydowanie najlepszą organizacją w Europie robi wspaniałe show! KSW bardzo przypomina mi PRIDE FC. Tak oglądałem jego dwie-trzy ostatnie walki, ma bardzo dobre obalenia i jest dobry w parterze. Przyznam, że jestem zainteresowany walką z nim, a przede wszystkim chciałbym zwiedzić nowy kraj i zaskarbić sobie sympatię nowych fanów. Jest jeszcze jeden powód, chcę przyjechać do Polski… bo kocham ładne i wartościowe pasy ;).

Obecnie jesteś jednym z najlepszych europejskich półśrednich jednak nie walczysz dla Cage Warriors, BAMMA, KSW czy MMA Attack. Czy ciężko jest znaleźć dobrego rywala i organizację?
Złóż mi właściwą ofertę finansową €€€€€ i jestem Twoim człowiekiem ;). Wszystko rozbija się o kasę, przyznam że jestem wartościowym zawodnikiem i się cenię, więc jeśli wyłożysz odpowiednią kasę to masz mnie w swoim parku zawodniczym! Walczę tam, gdzie dostaję największe gaże. (KSW złożyło Yasubeyowi ofertę 10000 dolarów za walkę z Aslambekiem Saidovem. Enomoto odrzucił tą propozycję ze względu na długość kontraktu [4 walki]. przyp. red)

Opowiedz o swoich wspomnieniach związanych z Sengoku, dobrze wspominasz tą organizację, tęsknisz za walkami w Japonii?
Sengoku było dla mnie wyjątkowe, gdyż w przeszłości moim głównym celem i marzeniem było walczyć w Japonii. Przeżywałem tam wspaniały okres i z przyjemnością powalczę znów w Japonii!

yasubey3

Deep, Vale Tudo Japan – te organizacje obecnie wiodą prym w Japonii. Chciałbyś powalczyć, dla którejś z nich?
Tak Deep, VTJ i Pancrase obecnie są najlepszymi japońskimi organizacjami. Kocham walczyć w Japonii i chcę tam walczyć.

Jesteś w gazie, wygrałeś pięć z ostatnich sześciu walk. Może pora na większe wyzwania?
Wydaje mi się, że w karierze walczyłem już z dobrymi rywalami, ale masz rację trzeba podnosić sobie poprzeczkę wyżej i mierzyć się z najlepszymi na świecie. (Szwajcar liczy na kontrakt z UFC, uważa że brakuje mu 2 wygranych, aby podpisać kontrakt z najlepszą światową federacją. przyp. red)

A co powiesz o Szwajcarskiej scenie MMA? Czy w Twoich rodzinnych stronach są jakieś duże eventy?
Walczę zawsze poza granicami Szwajcarii, więc masz swoją odpowiedź :D Mamy tylko jeden event w Genewie, na którym można zobaczyć dobrych zawodników.

Jeszcze raz wielkie dzięki za poświęcony czas. Może powiesz parę słów do swoich fanów w Polsce?
Nie wiem czy mam wielu fanów w Polsce, wiem natomiast, że kilku stale śledzi moją karierę i właśnie im chciałbym przekazać, że mam nadzieję, ze podobają im się moje walki i oglądają je z przyjemnością. Wierzę, że kiedyś się spotkamy i powalczę dla was w Polsce dając dobre show na jednej z gal KSW. (Yasubey bardzo chce walczyć w najlepszej europejskiej organizacji twierdzi jednak, że jeśli chodzi o pieniądze to „Matka Rosja” okazuje mu wiele więcej miłości. przyp.red)

Comments are closed.