UFC

Yair Rodriguez o walce o pas tymczasowy: „Nie możesz powiedzieć nie, gdy nadarzy się taka okazja”

Pinterest LinkedIn Tumblr

Yair Rodriguez zmierzy się z Joshem Emmettem na UFC 284. Wydarzenie odbędzie się 24 lutego 2023 roku w australijskim Perth, a stawką walki Meksykanina z Amerykaninem będzie tymczasowy pas mistrzowski kategorii piórkowej.

„El Pantera” był gościem programu ’MMA Hour’, gdzie odpowiadał na pytania Ariela Helwaniego. Rodriguez zdradził jak przebiegały negocjacje kontraktowe oraz przyznał, że spodziewał się takiego rozwiązania.

Yair zdradził, że przedstawiciele jego obozu rozmawiali z managerem Alexandra Volkanovskiego, w trakcie tej rozmowy potwierdzili, że są gotowi podjąć wyzwanie i przylecieć do Perth na bój z Alexem.

„To nie była obietnica, ale mieliśmy rozmowę, dokładniej gadaliśmy z jego managerem. Był zdziwiony i dopytywał czy naprawdę przylecimy do Australii na walkę z Alexem. Powiedzieliśmy, że tak bo jako team jesteśmy do tego przyzwyczajeni, podejmujemy wyzwania. Myślałem więc, że mamy słowne porozumienie, że on przekaże to Volkanovskiemu i walka będzie dogadana.”

Volkanovski podjął decyzję o walce z mistrzem wyższej kategorii.

Rodriguez nie ma jednak za złe Volkanovskiemu, że zdecydował się na superfight i podejmie próbę wywalczenia pasa kategorii lekkiej.

„On wyraźnie tego chciał, nastawił się mentalnie na pojedynek o pas kategorii do 70 kg. Nie winię go jednak za to, bo to prawdopodobnie jest dla niego większa i lepsza szansa niż starcie ze mną. Jakbym miał ocenić to na chłodno to uważam, że Alex podejmuje bardzo rozsądne decyzje dla dobra swojej kariery.”

Meksykanin zdradził co sądzi na temat pasa tymczasowego, a także jak zareagował na propozycję walki z Joshem Emmettem.

„To nie jest pełnoprawny pas mistrzowski. Uważam, że pas tymczasowy to taki pomost między zwykłymi walkami rankingowymi, a pojedynkiem o właściwy tytuł. Wiesz może być tak, że Volkanovski jednak zostanie w kategorii do 70 kilogramów i co wtedy? Pewnie ten tymczasowy pas zostanie awansowany do miana pełnoprawnego tytułu, w takiej sytuacji to ja będę mistrzem bo jestem przekonany, że wygram w Perth. Posłuchaj, gdy zaoferowano mi pojedynek z Emmettem przyjąłem go bez zastanowienia, uważam bowiem, że każdy z nas, zawodników notowanych w czołówce rankingu zasługuje na walkę o najwyższe laury. Po prostu wszyscy jesteśmy na bardzo wysokim poziomie. Nie możesz powiedzieć nie, gdy nadarzy się taka okazja.”

Komentowanie niedostępne