Już dziś po raz kolejny w klatce UFC zamelduje się mistrz świata w dywizji półciężkiej – Jan Błachowicz. Wszyscy polscy fani czekali długie miesiące na tę galę, która zacznie się już dziś o godzinie 16:30. Oprócz „Cieszyńskiego Króla”, na karcie zobaczymy też dwóch innych polaków, Marcina Tyburę oraz Michała Oleksiejczuka, ich walk można się spodziewać kolejno, o 21:00, oraz 17:30\18:00. Natomiast Jan Błachowicz, do klatki uda się około godziny 22:30.
Na karcie walk znajdziemy też wiele innych, i równie dobrych zestawień. Między innymi walkę o tymczasowy pas UFC w wadze koguciej, pomiędzy Petrem Yanem i Cory’m Sandhagenem, powrót Khamzata Chimaeva, który zmierzy się z Jingliang Li, oraz powracającego po zaledwie miesiącu od ostatniej walki Dan’a Hookera, który wskoczył na zastępstwo do wschodzącej gwiazdy dywizji do 70 kilogramów – Islama Makhacheva.
Pełną rozpiskę znajdziecie poniżej, a wyniki będą aktualizowane po każdej walce.
(93 kg / 205 lb) Walka o pas w kategorii półciężkiej | Main Event
Jan Błachowicz (C) vs. Glover Teixeira
(61.2 kg / 135 lb) Walka o tymczasowy pas w kategorii koguciej | Co-Main Event
Petr Yan vs. Cory Sandhagen
Karta Główna:
(70.3 kg / 155 lb)
Islam Makhachev vs. Dan Hooker
(120.2 kg /265 lb)
Alexander Volkov pokonuje Marcina Tyburę poprzez jednogłośną decyzję sędziów (30-27, 30-27, 29-28)
(77.1 kg / 170 lb)
Khamzat Chimaev poddaje Jingliang Li trójkątem rękoma w pierwszej rundzie
(93 kg / 205 lb)
Magomed Ankalaev pokonuje Volkana Oezdemira poprzez jednogłośną decyzję sędziów (30-27, 30-27, 29-28)
Karta Wstępna:
(52.1 kg / 115 lb)
Amanda Ribas pokonuje Virnę Jandirobę poprzez jednogłośną decyzję sędziów (3x 29-28)
(65.7 kg / 145 lb)
Zubaira Tukhugov pokonał Ricardo Ramosa poprzez jednogłośną decyzję sędziów
(83.9 kg \ 185 lb)
Albert Duraev pokonuje Romana Kopylova poprzez jednogłośną decyzję sędziów (2x 29-27 1x 30-27))
(77.1 kg / 170 lb)
Elizeu Zaleski pokonuje Benoita Saint-Denisa poprzez jednogłośną decyzję sędziów (3x 29-26)
(93 kg / 205 lb)
Michał Oleksiejczuk mocnym podbródkowym nokautuje Shamila Gamzatova w pierwszej rundzie
(65.8 kg / 145 lb)
Lerone Murphy nokautuje Makwana Amirkhani’ego na początku pierwszej rundy
(83.9 kg / 185 lb)
Andre Petroski poddał Hu Yaozonga poprzez trójkąt rękami na 14 sekund przed końcem trzeciej rundy
(56.6 kg / 125 lb)
Tagir Ulanbekov pokonuje Allana Nascimento poprzez niejednogłośną decyzję sędziów (2x 29-28)