NEWSY

WSOF zmieni się w Professional Fighters League, pierwszy event w styczniu 2018

Pinterest LinkedIn Tumblr

Dość ciekawe, a zarazem zaskakujące informacje dotarły do nas dziś z USA. Organizacja World Series of Fighting po zmianie właścicieli odmieni całkowicie format gal, a przede wszystkim zyska nową nazwę – Professional Fighters League.

Głównym założeniem jest uruchomienie profesjonalnej ligi MMA, która podobnie jak inne zawodowe ligi w USA będzie dzieliła się na sezon regularny, okres posezonowy oraz część mistrzowską. Zawodnicy będą walczyć regularnie w pojedynkach w sezonie zasadniczym, następnie najlepsi z każdej kategorii będą premiowani do udziału w turnieju rozgrywanego systemem play-off, w którym tylko wygrany będzie przechodził do kolejnej fazy rozgrywek, a przegrany zakończy swój udział w rozgrywkach. Każda z siedmiu kategorii wagowych będzie oczywiście miała własną drabinkę. Zwycięzcy poszczególnych finałów uzyskają tytuł mistrza sezonu PFL oraz zgarną do kieszeni po milionie dolarów każdy. Dodatkowe 3 miliony dolarów zostaną odpowiednio podzielone między wszystkich pozostałych uczestników.

PFL ma mieć swoją siedzibę w stolicy – Waszyngtonie i początkowo ma skupić się na organizowaniu gal na wschodnim wybrzeżu USA ze sporadycznymi wyjątkami na eventy w innych miastach. Liga wystartuje w styczniu i szansę na udział w niej ma każdy z ponad 100 zawodników związanych pierwotnie kontraktami z WSOF.

Dodatkowe reguły ligi:
– Każdy z zawodników stoczy co najmniej trzy walki w skali roku
– Zawodnicy będą otrzymywali miesięczne wynagrodzenie
– Każdy z zawodników stanie przed szansą zostania mistrzem

Comments are closed.