NEWSY

WSOF podpisuje kontrakt z dwoma mocnymi „piórkowymi”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Organizacja World Series of Fighting poinformowała od podpisaniu eksluzywnych kontraktów z dwoma niezwykle utalentowanymi zawodnikami kategorii piórkowej.

Dagestańczyk Bekbulat Magomedov (16-0) większość swoich pojedynków stoczył dla organizacji Oplot Challenge. W jego bilansie próżno jednak szukać naprawdę solidnych zawodników. W ubiegłym roku portal BloodyElbow.com informował o podpisaniu kontraktu z UFC i możliwym występie na gali w Singapurze w styczniu, lecz ostatecznie do tego nie doszło. 25-latek w tym roku nie walczył, ostatnio występował we wrześniu ubiegłego roku, wygrywając przez decyzję z Mederem Shermatovem.

28-letni Brazylijczyk Alexandre Bezerra (17-4) w swojej karierze stoczył dziewięć pojedynków dla organizacji Bellator, wygrywając aż siedem starć. „Popo” to czarny pas BJJ, w siedemnastu zwycięskich walkach aż jedenastokrotnie poddawał swoich rywali. Jedynym fighterem który poddał Bezerrę jest czołowy piórkowy UFC, jego rodak Charles Oliveirą. Brazylijczyk również nie walczył od ubiegłego roku, kiedy to poległ przez decyzję po bardzo wyrównanym starciu z innym zawodnikiem występującym pod banderą UFC, Levanem Makashvilim.