PFL Challenger Series

Wraca PFL Challenger Series. Jedyny pogromca mistrza UFC Alexa Pereiry zawalczy w turnieju! [VIDEO]

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 19 grudnia 2022

Organizacja PFL ogłosiła, że 27 stycznia 2023 roku powrócą gale z serii PFL Challenger. Oznacza to, że po raz kolejny spora grupa zawodników stanie przed szansą wywalczenia kontraktu, a także zapewnienia sobie miejsca w sezonie zasadniczym PFL w 2023 roku. Wśród zawodników zgłoszonych do startu w Challenger Series jest Quemuel Ottoni, jedyny pogromca aktualnego mistrza UFC Alexa Pereiry!

Na początku warto nadmienić, że jednym z zawodników którzy wzięli udział w pierwszej edycji PFL Challenger Series był Dilano Taylor, zawodnik ten co prawda nie otrzymał oferty kontraktowej w pierwszej chwili jednak później został zakontraktowany przez PFL i stoczył nawet bój w wielkim finale play-off, którego stawką był pas mistrzowski i czek wysokości miliona dolarów.

Przypadek Taylora wybitnie pokazuje dlaczego zawodnicy tak chętnie zgłaszają swój akces do startu w PFL Challenger Series, które śmiało można uznać za turniej eliminacyjny. Zaczynając od 27 stycznia w każdy kolejny weekend 56 zawodników różnych kategorii wagowych rozpoczną zmagania turniejowe, tak by wyłonić ośmiu zawodników, którzy następnie zwiążą się kontraktami z PFL.

Zawodnik Jungle Fight Quemuel Ottoni (12-3) nie jest może najbardziej rozpoznawalnym fighterem jednak posiada w rekordzie wyjątkowo cenne zwycięstwo nad Alexem Pereirą, aktualnym mistrzem UFC w kategorii średniej. Od razu trzeba tu jednak zaznaczyć, że kariery obu zawodników potoczyły się inaczej choćby przez wzgląd na to w jakich kategoriach wagowych obaj startowali. Ottoni walczy aktualnie w kategorii półśredniej natomiast Pereira w Glory bił się w kategorii półciężkiej, a w UFC walczy w dywizji średniej.

Ottoni zmierzy się ze Słowakiem Jozefem Wittnerem (16-2), swoją drogą wielka szkoda, że drugi z wymienionych nie trafił do KSW. Mistrz CFFC Eric Alequin stanie w szranki z niepokonanym Thadem Jeanem. Judoka Mostafa Rashed Neda zmierzy się z parterowcem Nicholasem Alleyem, a w main evencie Lucas Barbosa zmierzy się z Itso Babulaidze.

Zostaw ocenę
0
0