NEWSY

Wnuk mafijnego bossa Johna Gottiego zadebiutuje w weekend w MMA

Pinterest LinkedIn Tumblr

John Gotti III – bo tak nazywa się wnuk mafijnego bossa Johna Gottiego, zadebiutuje w zawodowym MMA 27 października na gali CES 46, która odbędzie się w Rhode Island w USA.

Debiut Gottiego nie jest niespodzianką, ma on już na koncie kilka amatorskich występów. Zawodnikowi może być ciężko „odkleić” łatkę związaną z przestępczą działalnością dziadka jednak małymi krokami może zapracować na własną reputację. Dodatkowo jeśli uda mu się wygrać kilka pojedynków może okazać się łakomym kąskiem dla dużych organizacji, amerykańskie media zapewne szybko podłapią łatwą okazję do zrobienia szumu wokół młodego Johna. Oto co zawodnik powiedział przed debiutem:

„Zdecydowałem się na walki dla organizacji CES MMA, gdyż znam paru zawodników którzy walczyli dla tej federacji i bardzo chwalą sobie ludzi odpowiadających za organizowanie tych eventów. Kiedy usłyszałem, że organizują galę 27 października zapragnąłem na niej wystąpić. Gdyby mój dziadek żył obchodziłby tego dnia swoje 77 urodziny. Chcę go uhonorować w ten sposób, dam z siebie wszystko.”

*John Gotti zwany „Teflonowym Donem” był bossem rodziny Gambino. Stał się twarzą zorganizowanej przestępczości w latach 80-tych i 90-tych.

Comments are closed.