Wiceprezes UFC o galach w Europie i Afryce

Wiceprezes UFC zdradza plany organizacji odnośnie gal w Europie i Afryce! Będzie event na stadionie?!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 24 lipca 2023

Dave Shaw, wiceprezes organizacji UFC pojawił się na konferencji prasowej po gali w Londynie. Shaw odpowiadał na pytania dziennikarzy. W trakcie rozmowy nie zabrakło tematu kolejnych gal najlepszej ligi MMA na świecie w Europie. Padło także pytanie o galę w Afryce, co odpowiedział Shaw?

Podczas nieobecności Dany White’a na gali UFC w Londynie wydawało się, że na konferencji prasowej po gali zabraknie osoby, która wyjdzie do dziennikarzy by podsumować wydarzenie. Stało się jednak inaczej, gdyż Dave Shaw wiceprezes organizacji odpowiadający za rynek międzynarodowy postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i odpowiedzieć na pytania reporterów.

Jeden z reporterów zapytał Shawa o to ile gal w Anglii zorganizuje UFC w 2024 roku. Oto co odpowiedział wiceprezes:

„W Anglii na pewno zrobimy dwie gale w 2024 roku. Czy uda się więcej zobaczymy. Z tych dwóch pewnych gal planujemy zrobienie jednej poza Londynem. Wszystko będzie zależało też od tego jak potoczą się losy w kilku kategoriach wagowych. Minęło sporo czasu od kiedy odwiedziliśmy Glasgow i Manchester i bardzo chcielibyśmy wrócić do tych miast. Chcemy także wrócić do Dublina, zdajemy sobie sprawę z tego, że niedługo będzie 10 rocznica. Nie wiem czy uda się zawitać do Irlandii w przyszłym roku, ale może w 2025?”

Następnie padło pytanie o Cardiff, gdzie znajduje się w pełni zadaszony stadion mogący pomieścić od 73 do 78 tysięcy fanów zależnie od rodzaju eventu. Oto co Shaw powiedział na temat gali:

„Stadiony są trudnymi obiektami do organizowania gal, są wielkie, nie zapewniają fanom dobrej widoczności, ale są idealne w momencie kiedy są dostępne wielkie gwiazdy, jest dobra walka, odpowiedni czas w naszym kalendarzu gal. Przy pomocy lokalnego samorządu, wsparciu sponsorów taka gala jest do zrobienia, jednak dla nas takim złotym środkiem zawsze są gale na obiektach mogących pomieścić 15 tysięcy fanów.”

Co wiceprezes organizacji UFC powiedział o potencjalnej premierowej gali w Afryce?

„Myślę, że robimy progres w tym kierunku, mieliśmy kilka rozmów na ten temat, zastanawiamy się w jakim kraju zorganizować takie wydarzenie. Wiele się zmieniło w ciągu ostatnich 4-5 miesięcy. Nie chcę się rozpędzać z zapowiedziami, ale mogę powiedzieć, może w połowie, pod koniec 2024 roku, ale na pewno w 2025 roku. Wszystko zależy od obiektów, od infrastruktury takiej jak hotele itp. Kraje? RPA, Rwanda, Senegal, może Kamerun. Widzimy, że są tam czynione ruchy w celu budowy lub prowadzenia obiektów sportowych w bardziej zachodnim stylu i są budowane np. areny dla koszykarzy, co bardzo nam odpowiada.”

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments