whittaker rezerwowym w walce du plessis vs adesanya

Whittaker rezerwowym w walce Du Plessis vs Adesanya? Dana White komentuje!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 24 czerwca 2024

Dana White wypowiedział się na temat tego czy Robert Whittaker będzie oficjalnym rezerwowym w mistrzowskim pojedynku Du Plessis vs Adesanya.

Robert Whittaker zanotował kapitalny występ na gali UFC w Rijadzie. Były mistrz kategorii średniej w efektownym stylu znokautował Ikrama Aliskerova. Na konferencji prasowej po gali głos na temat „Reapera” zabrał Dana White, szef organizacji UFC.

Dana White najpierw bardzo mocno pochwalił występ Roberta Whittakera w pojedynku z Ikramem Aliskerovem.

– Niesamowity występ. On zawalczył z gościem, z którym nikt z pierwszej piętnastki rankingu nie chciał się bić. Ikram miał się walczyć tydzień wcześniej, więc wszedł do starcia z Robertem po pełnym obozie treningowym. Khamzat powiedział, że stoczył z tym gościem jedną z najtrudniejszych walk w życiu, a Whittaker sprawił, że ta walka wyglądał na łatwą. Wyglądał niesamowicie.

Robert Whittaker w wywiadzie po wygranej powiedział, że mógłby być rezerwowym do walki o pas mistrzowski kategorii średniej na gali UFC 305 w Perth. Zapytany o to czy chciałby, aby Whittaker był oficjalnym zastępcą w pojedynku Du Plessis vs Adesanya, Dana White odparł:

– Z przyjemnością.

Szef UFC jest zatem pozytywnie nastawiony do takiej opcji. Oczywiście Robert Whittaker jest zawodnikiem ścisłej czołówki kategorii do 84 kilogramów, więc należy się spodziewać, że wkrótce pojawią się pierwsze wyzwania rzucane Reaperowi.

Tuż po gali w Rijadzie fani domagali się zestawienia Sean Strickland vs Robert Whittaker. Amerykanin przebywał ostatnio na urlopie w Japonii, więc pewnie odniesie się do tematu po powrocie do USA.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments