KSW

Walki Gamrota i Niedźwiedź w 10 najciekawszych zestawień maja wg. Sherdoga

Pinterest LinkedIn Tumblr

Dwa pojedynki z udziałem reprezentantów Polski przykuły uwagę Briana Knappa z portalu sherdog.com w zestawieniu 10 najciekawiej zapowiadających się walk maja.

Opisując rywalkę „Kumy” redaktor sherdoga wspomina o tym iż ma ona w rekordzie bardzo cenne zwycięstwo nad obecną mistrzynią UFC Germaine de Randamie. Vanessa Porto pokonała również tak uznane zawodniczki jak Tonya Evinger, Jennifer Maia czy Zoila Frausto.

Pojedynek Agnieszki Niedźwiedź z Porto został wyróżniony i poświęcono mu najwięcej uwagi, zwrócono uwagę na doskonały rekord Katowiczanki oraz na fakt, że zawsze dąży do skończenia walki przed czasem. Zawodniczki zmierzą się w walce wieczoru – 20 maja na gali Invicta FC 23 w Kansas City.

Mateusz Gamrot jest kolejnym zawodnikiem, którego walkę wymieniono w majowym zestawieniu. Podkreślono jego sukcesy na regionalnej scenie MMA i nazwiska jakie zostawił w pokonanym boju (Winner, Piraev, Barnaoui, Gomes). W przypadku Normana Parke wspomniano jego wygraną w The Ultimate Fighter: Smashes i podkreślono spore doświadczenie nabyte w UFC.

Miło, że nasi zawodnicy są doceniani na świecie jednak dziwi fakt, że z bogatej i długiej rozpiski gali KSW 39 wybrano zaledwie jeden pojedynek, tymczasem wymieniono dwie walki z Invicta FC 23, ponad to wybrano walki z gal Kunlun 11 oraz CES 44, które zarówno jak chodzi o rangę wydarzenia jak i o poziom sportowy znacznie odbiegają od tego co możemy zobaczyć w najlepszej organizacji MMA w Europie.

 

Comments are closed.