Walka Khalidov – Pudzianowski. Mamed nie widzi siebie w roli faworyta

S
0
Opublikowano: 15 listopada 2022

Mamed Khalidov w ostatnim wywiadzie odniósł się do grudniowego pojedynku, jaki stoczy na gali KSW 77. Przyznał, że nie uważa siebie za faworyta.

Ostatnia gala KSW w tym roku zapowiada się naprawdę emocjonująco. Nie znamy jeszcze wszystkich zestawień, ale zobaczymy na pewno dwa pojedynki o pas, w tym starcie Sebastian Przybysz vs Jakub Wikłacz oraz Ibragim Chuzhigaev vs Ivan Erslan. Czeka na nas również hitowy pojedynek dwóch legend polskiego MMA.

Mamed o walce z Pudzianowskim

Mamed Khalidov powróci po ciężkim nokaucie i rocznej przerwie, aby zmierzyć się z Mariuszem Pudzianowskim. Dla byłego strongmana po szybkiej wygranej z Michałem Materlą to już drugi tego typu pojedynek. „Pudzian” zawalczy z kolejnym byłym mistrzem kategorii średniej, nad którym będzie miał dużą przewagę kilogramów.

W starciu z Materlą był cięższy około 16 kg i brutalnie znokautował go już w pierwszej odsłonie. Tym razem różnica może wynosić nawet 26 kg. Khalidov wcześniej zdradził, że chce wnieść do klatki około 91-92 kg, natomiast Pudzianowski od dłuższego czasu bije się z wagą 115-117 kg.

W ostatnim wywiadzie dla Andrzeja Kostyry były mistrz wagi został zapytany o to, czy zgadza się z kursami oraz opiniami, że jest faworytem tego zestawienia – Nie. Ja się zgadzam z tym, że wychodzę, żeby wygrać i wszystko będę robił, będę do tego dążył. Kto jest faworytem? Bóg wie.

Następnie odniósł się do gameplanu. Przyznał, że wyjdzie do klatki z pewną taktyką, której będzie się trzymał, ale zamierza wyczuć Pudzianowskiego już w trakcie pojedynku:

– Zakładamy taktykę na walkę zawsze, ale będę starał się walczyć jak kiedyś, jak zawsze: wyczucie, zobaczyć co się dzieje. Na treningach, sparingach zakładanie taktyki jest ważne, natomiast zawodnik zawodnikowi nierówny. Sparing partnerzy to nie są 1:1 jak Mariusz Pudzianowski. Będę się starał wyczuć go w trakcie walki, też będę się trzymał taktyki, ale będę chciał go wyczuć.

Kursy bukmacherskie na walkę Khalidov vs Pudzianowski

Walkę Khalidov vs Pudzianowski, jak i całą kartę walk KSW 75 możesz obstawić u bukmachera eFortuna.pl! Dodatkowo dla nowych użytkowników na start przygotowano specjalny BONUS w postaci darmowych 20 zł na dowolny zakład.

Zostaw ocenę
0
0