NEWSY

Walka Jenel vs. Ruta ozdobą gali DSF Eliminator – 29 września w Ząbkach

Pinterest LinkedIn Tumblr

Najlepszy kickboxing w Polsce powraca do Ząbek! 29 września zapraszamy na pierwszą, historyczną galę DSF ELIMINATOR. Nowy projekt to ośmioosobowy turniej w formule K-1 Rules. Oprócz tego kibice obejrzą hitowo zapowiadającą się walkę Kamila Ruty z Kamilem Jenelem. Stawką tego pojedynku będą dwa mistrzowskie pasy: DSF Kickboxing Challenge oraz Zawodowego Mistrza Polski Polskiego Związku Kickboxingu.

Kamil Ruta to mistrz DSF Kickboxing Challenge w kategorii -81 kg. To także zawodowy mistrz Polski PZKB, Europy i Świata w K-1 Rules. W walce wieczoru gali DSF ELIMINATOR, zawodnik MKS Wicher Kobyłka, zmierzy się w obronie dwóch pasów z Kamilem Jenelem. Niepokonany na zawodowych ringach Ruta (10 zwycięstw) pas DSF i PZKB zdobył 31 marca pokonując w Hali Koło w Warszawie Pawła Gierzyńskiego. Było to podczas DSF Kickboxing Challenge 9. Tym samym podopieczny Grzegorza Engela udanie powrócił – po półtorarocznej przerwie – do najlepszej polskiej federacji promującej kickboxing.

– To było wspaniałe uczucie kiedy moja ręka powędrowała do góry. Dla takich chwil trenujemy. Teraz przede mną pierwsza obrona tytułów. Nie brakuje mi motywacji i determinacji. Nie po to zdobywałem pasy, by się z nimi szybko pożegnać. Kamil zapamięta ich wygląd wpatrując się we mnie jak je z dumą trzymam – dodaje Kamil Ruta.

Rucie w pierwszej obronie pasów przyjdzie zmierzyć się z zawodnikiem, którego dobrze zna z kadry narodowej. Jenel jest zawodnikiem bardzo mocnego klubu Paco TEAM Katowice. Przez siedem lat mieszkał i toczył boje w Holandii. Największym jego osiągnięciem jest wywalczenie w 2014 roku tytułu mistrza Beneluksu. W kwietniu tego roku pokonał Milana Kratochvila, a teraz chce zdetronizować czempiona DSF.

Otrzymałem atrakcyjną propozycję stoczenia walki o mistrzowski pas i bez wahania ją przyjąłęm – mówi 31-letni Jenel. – Mam już za sobą udany występ na gali DSF [zwycięstwo na DSFKCH 4 – red.],    w tej chwili jest to wiodąca federacja kickboxingu w Polsce. Niezależnie od wyniku najbliższego pojedynku w Ząbkach chciałbym się z nią związać na dłużej. Wiem, że walki na DSF Kickboxing Challenge cieszą się dużym zainteresowaniem mediów i podobają się kibicom K-1. Ja również walczę bardzo efektownie i wierzę, że z moim rywalem porwiemy widownię!

Dodatkowym smaczkiem głównej atrakcji wieczoru jest fakt, że Ruta i Jenel znają się z kadry narodowej, którą prowadzi Witold Kostka – na co dzień właściciel Paco TEAM Katowice i klubowy trener Jenela. 29 września w Ząbkach to on stanie w narożniku pretendenta do mistrzowskiego tytułu.

Znamy się trochę z występów w kadrze Polski. Mój klubowy trener jest także szkoleniowcem kadry narodowej. Wiadomo jednak, że sparingi i treningi nie są równe walkom. W ringu zawsze jest inaczej – przyznaje Kamil Jenel. – Taktyka? Ja nigdy nie mam taktyki! W tym sporcie nie da się wszystkiego zaplanować. Chwila nieuwagi i walka może się zakończyć nawet w trzeciej sekundzie. Trzeba być gotowym na wszystko, więc zawsze wychodzę do ringu przygotowany na wojnę. Lubię się bić i chcę wygrać.

Mistrzowska walka Ruta-Jenel odbędzie się na dystansie pięciu rund. To nowość na galach DSF Kickboxing Challenge. Prezes Federacji nie ma wątpliwości, że pomysł wypali – wszak wybitni zawodnicy K-1 powinni być gotowi na takie wyzwania.

Od najbliższej gali wszystkie mistrzowskie starcia będą odbywały się na tym dystansie. Na tytuł mistrza trzeba zasłużyć, a pięć rund to doskonały czas na weryfikację umiejętności. DSF ELIMINATOR będzie doskonałym uzupełnieniem dużych, numerowanych gal – mówi Sławomir Duba, Prezes Federacji.

Gala DSF ELIMINATOR odbędzie się 29 września w Ząbkach w hali sportowej przy ulicy Stefana Batorego 37. Początek o godzinie 20. Bilety w cenie 69 złotych dostępne na eventim.pl.

LINK DO SPRZEDAŻY BILETÓW: http://www.eventim.pl/dsf-kickboxing-challenge-jenel-vs-ruta-bilety.html?affiliate=PLE&doc=artistPages{053d94c87ce520b6c372f03b2d0f454a081c3bf05d137f289e9fe931b06ee7b1}2Ftickets&fun=artist&action=tickets&erid=1390894

Comments are closed.