martins vs polishchuk ksw 90 warszawa

Walka czołowych kogucich na gali XTB KSW 90 w Warszawie!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 04 grudnia 2023

Federacja KSW zestawiła walkę czołowych kogucich na galę XTB KSW 90 w Warszawie. 20 stycznia 2024 roku do okrągłej klatki wejdą Werlleson Martins i Oleksii Polishchuk.

20 stycznia dojdzie do konfrontacji dwóch czołowych zawodników kategorii koguciej. Werlleson Martins (18-5), czyli numer trzy tej kategorii wagowej, zmierzy się z Oleksiim Polishchukiem (11-4) plasującym się na czwartej lokacie rankingu dywizji do 62 kilogramów. Pojedynek odbędzie się na COS Torwar w Warszawie.

Werlleson Martins to były pretendent do pasa mistrzowskiego organizacji KSW. Podczas gali KSW 69 wszedł do boju z Sebastianem Przybyszem w zastępstwie za kontuzjowanego Zuriko Jojuę, ale po świetnej walce, która została wybrana najlepszym bojem wieczoru, musiał uznać wyższość ówczesnego mistrza.

W kolejnym starciu, do którego doszło we wrześniu zeszłego roku, Martins powrócił na drogę zwycięstw pokonując Pawła Polityłę. Brazylijczyk ostatni raz walczył w kwietniu tego roku i znokautował Patryka Surdyna, za co został nagrodzony bonusem. Martins to były czempion wagi koguciej bałkańskiej organizacji SBC. 28-latek z Manaus w całej karierze zwyciężył osiemnaście starć i aż czternaście z tych pojedynków kończył przed czasem.

Oleksii Polishchuk ma za sobą dwie walki w KSW. Zdobywca szabli mistrzowskiej organizacji Armia Fight Night po raz pierwszy wszedł do okrągłej klatki w październiku roku 2022 i przegrał na punkty z Adamem Soldaevem. Drugi raz zawalczył w październiku bieżącego roku i efektownie poddał Filipa Macka, za co został wyróżniony bonusem.

Pochodzący z Ukrainy zawodnik stoczył do tej pory piętnaście walk. Z jedenastu zwycięstw, które zdobył w zawodowym MMA, osiem zanotował przed czasem, a pięć już w pierwszej rundzie walki. Polischuk większość swoich walk stoczył do tej pory na Ukrainie, ale bił się również na Malcie i w Polsce.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments