NEWSY

Walczył w UFC i PRIDE, bił się z Liddellem i Sonnenem, a skończył jako… zabójca na zlecenie!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Tak jest! Wydawało się Wam, że wiecie wszystko o MMA i jedynym „wariatem” był Datsik, a tacy goście jak War Machine czy Lavar Johnson nie dorastają mu do pięt i przy tym wszystkim sędzia Josh Rosenthal który handlował jointami jest zwykłą płotką.

Okazuje się jednak, że zawodnik legitymujący się rekordem 24-7, który karierę rozpoczynał w 1999 roku i zaliczył występy zarówno w Pride FC jak i UFC czy M-1 skończył gorzej od wcześniej wspomnianych. Ormianin Amar Suloev, który nie bagatela w MMA doczekał się nawet submission nazwanego na jego cześć „The Suloev Stretch” został skazany za morderstwo oraz próby dokonania innych morderstw w maleńkim rosyjskim Rostovie. Suloev wraz z kilkoma innymi najemnikami został wynajęty przez Sergeia Zirinova polityka z Krasnodaru, który zlecił im zabójstwo Nikolaia Nesterenki lidera społeczności Kozaków w Anapie.

Suloev w długiej karierze MMA rozprawił się z takimi nazwiskami jak Moise Rimbon, Yushin Okami, Dean Lister, Din Thomas czy Murilo Bustamante. Trenował w Starym Oskole z braćmi Emelianenko, zjeździł pół świata, wygrał turniej World Vale Tudo Championship 11, zwyciężył na sylwestrowej gali Inoki Bom-Ba-Ye w Japonii w 2003 roku, a także świetnie zaprezentował się na 16 gali Cage Rage przed brytyjską publicznością w Londynie. Co ciekawe w kwietniu 2008 roku na gali M-1 w swoim ostatnim profesjonalnym występie pokonał Polaka Jacka Buczko znanego z nieskazitelnego rekordu czterech wygranych walk w federacji KSW.

Historię Suloeva przedstawił na łamach BloodyElbow.com dziennikarz Karim Zidan.