Volkanovski chętny na walkę z Topurią po UFC 290! „Dawajcie mi go”

S
0
Opublikowano: 29 czerwca 2023

Już w przyszłym tygodniu Alexander Volkanovski przystąpi do kolejnej obrony pasa mistrzowskiego wagi piórkowej. Australijczyk nie ukrywa, że po UFC 290 ma już na celowniku kolejnego przeciwnika.

„The Great” przystąpi do 5. obrony swojej korony i jednocześnie zaliczy powrót do dywizji. W lutym Alexander spróbował sięgnąć po drugi tytuł, jednak przegrał decyzją sędziowską z Islamem Makhachevem. Tego samego wieczoru tymczasowy pas wagi piórkowej zdobył Yair Rodriguez i już niecałe 5 miesięcy później dojdzie do potyczki obu panów w oktagonie.

Spróbowanie sił przez Volkanovskiego w kategorii lekkiej nie było „jednorazowym strzałem”. Australijczyk zapowiadał, że widzi dla siebie kilka naprawdę interesujących pojedynków. Niebawem wyłoniony zostanie też kolejny mistrz BMF, a ten tytuł również znalazł się na radarze „The Greata”. Wcześniej jednak champion wagi piórkowej ma zamiar pokonać jeszcze jednego młodego pretendenta.

Tym jest oczywiście Ilia Topuria. Hiszpan z gruzińskim pochodzeniem ma perfekcyjny rekord 14-0, a przed kilkoma dniami jednogłośną decyzją sędziów pokonał Josha Emmetta. W wywiadzie udzielonym w podcaście DC & RC Volkanovski podkreślił, że najpierw musi się zająć „El Panterą”, ale „El Matador” jest następny w kolejce.

„Sporo w dzisiejszych czasach mówi się o tym, jak to Ilia walczy z innymi. Dobra, dość, po prostu mi go dajcie. Oczywiście jest świetnym zawodnikiem… Wiecie, myślę, że to świetna walka. Wielu może się spodobać, innym nie całkiem. Chcę kolejnych rywali, chcę być aktywny.”

„Wszyscy jarają się tym gościem, ale muszę pokonać Yaira. Najpierw muszę się nim zająć, bo uważam, że jest większym zagrożeniem, niż Ilia. Muszę zatem zrobić wszystko, by wyjść i zrobić to, co do mnie należy. A potem znów siądziemy do stołu. Chcę być aktywny. Zobaczymy co UFC dla mnie przyszykuje. Jak dla mnie, skoro ludzie stawiają go w roli kolejnego pretendenta – dawajcie mi go.”

UFC 290: Volkanovski vs Rodriguez – kursy bukmacherskie

Zarówno walkę Volkanovski vs Rodriguez, jak i całą kartę UFC 290 możecie obstawić i oglądać na żywo na stronie bukmachera eFortuna.pl. Grając za dowolną stawkę jakiekolwiek zdarzenie otrzymacie dostęp do Fortuna TV.

Nowi użytkownicy na start otrzymają szereg bonusów. Darmowe 20 zł wpadnie na konto za samą rejestrację, a kolejnych 10 zł zostanie dodane do pierwszego depozytu. Co więcej trzy pierwsze zakłady, kolejno za 100 zł, 200 zł i 300 zł, obstawicie BEZ RYZYKA! To znaczy, że w przypadku przegranej Fortuna zwraca środki na konto!

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments