NEWSY

Volkan Oezdemir vs. Shogun Rua na premierowej gali UFC w Chile

Pinterest LinkedIn Tumblr

Nie z Jankiem Błachowiczem, a z Volkanem Oezdemirem zmierzy się w kolejnej walce w UFC legendarny Shogun Rua.

Brazylijczyk skrzyżuje rękawice z Volkanem 19 maja w Movistar Arena w Santiago. Będzie to pierwsza w historii gala organizacji UFC w Chile. Na ten moment nie ogłoszono czy będzie to main event gali czy też dodana zostanie jeszcze jedna „lepsza” walka.

36-letni weteran PRIDE jest niepokonany od trzech walk, jednak po raz ostatni walczył w marcu 2017 roku. Pochodzący z Kurytyby zawodnik „traci” ostatnie lata kariery. Po raz ostatni więcej niż jedną walkę w roku stoczył w 2014 roku (porażki z Ovincem St. Preux i Danem Hendersonem). Ogółem od momentu przejścia z japońskiej federacji do UFC stoczył siedemnaście walk w jedenaście lat, a są zawodnicy którzy debiutowali w octagonie cztery-pięć lat temu i mają na koncie tyle samo lub więcej walk stoczonych w tym czasie.

Oezdemir powróci do octagonu po porażce z Danielem Cormierem. Reprezentujący Szwajcarię „No Time” jest osiem lat młodszy od swego kolejnego rywala jednak bez wątpienia ma przed sobą świetlaną przyszłość. Wśród wysoko notowanych półciężkich jest jednym z najmłodszych fighterów i wystarczy, że będzie wygrywał, a bez wątpienia doczeka się kolejnej szansy zdobycia mistrzowskiego pasa UFC.

Comments are closed.