viktor pesta zawalczy na ksw 96 w łodzi

Viktor Pesta zawalczy na gali KSW 96 w Łodzi

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 15 czerwca 2024

Viktor Pesta powróci do klatki KSW na gali w Łodzi. 20 lipca na XTB KSW 96 Czech zawalczy z Brazylijczykiem Matheusem Scheffelem.

W drugim pojedynku królewskiej kategorii wagowej gali XTB KSW 96 Viktor Pešta (19-9, 8 KO, 7 Sub),numer pięć wśród najlepszych ciężkich KSW, zmierzy się z Matheusem Scheffelem (17-11 1NC, 12 KO) zajmującym w rankingu miejsce ósme. Do konfrontacji dojdzie 20 lipca w łódzkiej hali Sport Arena.

Viktor Pešta ma za sobą dwie walki w KSW. Debiutując w okrągłej klatce starł się z Filipem Stawowym, zdominował go, pokonał już w pierwszej rundzie i zdobył bonus za najlepsze poddanie wieczoru. W drugim pojedynku stanął do rywalizacji z Szymonem Bajorem, byłym pretendentem do pasa, i musiał uznać jego wyższość w klatce.

Pešta jest jednym z najbardziej znanych czeskich zawodników MMA. Do tej pory stoczył blisko 30 pojedynków, z których dziewiętnaście wygrał. Piętnaście razy kończył rywali przed czasem, a dziesięć razy robił to już w pierwszej rundzie. Czech jest byłym mistrzem wagi półciężkiej organizacji Oktagon MMA. W swojej karierze rywalizował między innymi pod skrzydłami UFC oraz Professional Fighters League. Poza Polską walczył w Czechach, Danii, Szwecji, USA, Rosji i na Słowacji.

Matheus Scheffel zadebiutował w okrągłej klatce na gali XTB KSW Epic. Starł się z Darko Stošiciem, byłym pretendentem do tytułu wagi ciężkiej, i został przez niego pobity. Scheffel stoczył do tej pory 29 pojedynków, z których siedemnaście wygrał. Brazylijczyk najczęściej zwycięża posyłając rywali na deski. Aż dwanaście razy w karierze wygrywał przez nokaut, a jedenaście razy kończył przeciwników już w pierwszej rundzie starcia.

Scheffel w ostatnich latach rywalizował pod banderą amerykańskiej organizacji Professional Fighters League, gdzie walczył o pas mistrzowski wagi ciężkiej. Przed wejściem do KSW Matheus toczył swoje boje głównie w Brazylii i USA, ale walczył również w Chinach i Walii.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments