Viktor Pesta KSW

Viktor Pesta nowym zawodnikiem KSW! Weteran UFC i PFL wzmocni kategorię półciężką!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 09 stycznia 2023

Federacja KSW wzmacnia kategorię półciężką. Nowym zawodnikiem KSW został Viktor Pesta. Weteran organizacji UFC i PFL zadebiutuje na gali KSW 79 w Czechach. Pesta od lat mieszka w USA i trenuje w klubie Kill Cliff FC (dawniej Sanford MMA).

Zakontraktowanie Viktora Pesty zbiegło się z informacją o kontuzji Michala Martinka. Co ciekawe panowie dobrze się znają bo w listopadzie 2019 roku zmierzyli się na gali Oktagon MMA. Pesta doznał wtedy kontuzji nogi i w konsekwencji przegrał pojedynek w 1. rundzie.

Pesta to już prawdziwy weteran, który ma na koncie starcia zarówno w UFC jak i PFL, a także w rosyjskim Fight Nights. Czech mierzył się w klatce z takimi tuzami światowego MMA jak Derrick Lewis, Marcin Tybura, czy Rob Wilkinson.

Peście nie wiodło się za oceanem i zdecydowanie lepsze rezultaty notował walcząc na galach odbywających się w Europie. Wkrótce przekonamy się czy wchodząc do klatki KSW będzie tym samym zawodnikiem, który pokonywał Michała Kitę i Stephana Puetza, czy też zaprezentuje się równie słabo jak w pojedynkach z Oleinikiem czy Akhmedovem.

Federacja KSW poinformowała o nowym nabytku na twitterze.

Zostaw ocenę
0
0