valeriu mircea przed ksw 91 walkę dedykuję bratu który zmarł w wieku 17 lat

Valeriu Mircea przed KSW 91: „Tę walkę chciałbym zadedykować mojemu młodszemu bratu, który zmarł w wieku 17 lat”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 09 lutego 2024

Valeriu Mircea przed walką z Leo Brichtą na gali KSW 91 w Libercu zapowiada, że chce zadedykować to starcie swojemu zmarłemu bratu.

Valeriu Mircea i Leo Brichta zmierzą się 17 lutego na gali KSW 91 w czeskim Libercu. Stawką pojedynku będzie tymczasowy pas mistrzowski kategorii lekkiej. Pełnoprawnym mistrzem tej dywizji jest oczywiście Salahdine Parnasse.

Valeriu Mircea uważa, że dzięki poprzednim zwycięstwom w pełni zasłużył na walkę o tymczasowy pas federacji KSW.

– Pokonałem numer 3 i numer 2 rankingu kategorii lekkiej. Uważam, że zasłużyłem na tę walkę o pas. Dla mnie ta walka znaczy bardzo wiele.

Rumun podkreśla, że charakteru mu nie brakuje i zawsze idzie do przodu. Mimo, że przyjdzie mu walczyć na obcym terenie chciałby zyskać szacunek czeskich kibiców.

– Wszyscy wiecie, że jestem sportowcem z charakterem, który nigdy się nie cofa. Mam nadzieję, że zdobędę serca czeskich fanów. Chciałbym również zdobyć ich szacunek jako sportowiec. 17 lutego muszę po prostu pokazać, że jestem lepszy i zabrać ten pas do domu.

Jak ocenia rywala? Okazuje się, że Valeriu traktuje Leo Brichtę jak każdego innego rywala. Mircea nastawia się na zwycięstwo i chce w przyszłości zmierzyć się z Salahdinem Parnasse.

– Brichta? Kolejny przeciwnik, którego muszę pokonać i iść dalej po Parnasse’a. Żeby usunąć mnie ze swojej drogi trzeba mnie po prostu zabić. Jestem typem człowieka, który zawsze dąży do celu bez względu na okoliczności.

Zapytany o pseudonim „Samotny Wilk” urodzony w Kiszyniowie zawodnik odpowiedział:

– Dlaczego Samotny Wilk? Przez całą swoją drogę w życiu i karierze sportowca uświadamiałem sobie, że jestem zdany tylko na siebie. Wilk, wiecie jaki jest wilk. Niczego i nikogo się nie boi, walczy z każdym.

Valeriu Mircea zapowiada mocną bitkę i chce zadedykować ten pojedynek swojemu młodszemu bratu, który zmarł w wieku 17 lat.

– Będzie mocna bitka, rozumiecie? Tę walkę chciałbym zadedykować mojemu młodszemu bratu, którego już nie ma z nami. Zmarł w wieku 17 lat. Bardzo lubił ten sport. Zawsze był na moich walkach, zawsze czułem jego wsparcie.

Kto wygra walkę Mircea vs. Brichta?

Loading ... Loading ...

KSW 91 oraz wszystkie kolejne wydarzenia KSW obstawisz na stronie legalnego polskiego bukmachera FORTUNA.

Zostaw ocenę
0
1
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments