NEWSY

USADA skróciła zawieszenia dos Santosa, Nogueiry i de Limy

Pinterest LinkedIn Tumblr

USADA skróciła zawieszenia dos Santosa, Nogueiry i de Limy. Trzej Brazylijczycy dostali zielone światło na powrót do octagonu.

Zarówno Junior dos Santos jak i Antonio Rogerio Nogueira oraz Marcos Rogerio de Lima zostali zawieszeni w ubiegłym roku. W organizmach wszystkich wymienionych komisarze wykryli hydrochlorotiazyd, środek który znajduje się na liście zakazanych substancji.

Zawodnicy od samego początku informowali o swej niewinności i byli wyraźnie zaskoczeni takim obrotem sprawy. Po długim, wielomiesięcznym śledztwie udało się ustalić, iż dwie brazylijskie apteki sprzedawały zanieczyszczone suplementy diety wytwarzane przez brazylijską firmę. Brazylijska komisja antydopingowa oraz policjanci i adwokaci dogłębnie przebadali sprawę. Wszyscy zawodnicy przyjmowali suplementy polecone przez trenerów personalnych i fizjoterapeutów. Travis Tygart reprezentujący USADA powiedział, że nie można w takim wypadku zrzucać winy na zawodników. Skrócono zatem czas zawieszenia, które miało trwać dwa lata, a ponieważ „nowy” okres zawieszenia obejmował czas sześciu miesięcy to wszyscy fighterzy mogą śmiało rozpocząć przygotowania do kolejnych walk.

Comments are closed.