ufc zorganizuje galę w arabii saudyjskiej

UFC zorganizuje galę w Kingdom Arena w Arabii Saudyjskiej

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 12 października 2023

Organizacja UFC kontynuuje swą ekspansję na Bliskim Wschodzie. UFC zawita po raz pierwszy do Arabii Saudyjskiej, gdzie 2 marca zorganizuje galę w Kingdom Arena w Riyadh. Według wstępnych informacji ma to być gala z cyklu Fight Night.

Arabia Saudyjska kontynuuje mocne inwestowanie w MMA. W ostatnich miesiącach jeden z funduszy inwestycyjnych zakupił udziały w organizacji PFL, a teraz szejkowie postarali się o ściągnięcie organizacji UFC do swojego kraju. Najlepsza liga MMA na świecie zorganizuje premierowy event 2 marca w Kingdom Arena w Riyadh. Dziennikarze ESPN sugerują, że nie będzie to gala PPV, tylko wydarzenie z cyklu Fight Night.

Na wstępie przypominamy, że UFC i WWE znajdują się w jednej spółce TKO Group, a pro-wrestlingowa organizacja WWE podpisała w Arabii Saudyjskiej lukratywny kontrakt wysokości 50 milionów dolarów. Wedle umowy WWE ma zapewnić dwa duże wydarzenia rocznie. Nie jest zatem wykluczone, że wkrótce i UFC parafuje tego rodzaju kontrakt.

W krótkiej informacji prasowej przekazano, że na ten moment nie ma żadnych potwierdzonych walk jednak Dana White, dyrektor organizacji UFC ogłosi oficjalnie pierwsze zestawienia w ciągu najbliższych tygodni.

Cieszy fakt, że organizacja UFC otwiera się na nowe lokalizacje i coraz chętniej wychodzi poza UFC Apex po pandemii koronawirusa jednak fani i eksperci MMA w Europie liczyli na to, że to właśnie nasz kontynent na tym skorzysta i że w przyszłym roku liczba gal w Europie zdecydowanie wzrośnie.

Warto tu od razu wspomnieć, że UFC często traktuje Europę, Bliski Wschód i Afrykę jako jeden region nie tylko przez położenie, lecz także przez wzgląd na zbliżone strefy czasowe.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments