UFC wygrało prawa ADCC

UFC wygrało walkę o prawa do transmisji ADCC!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 23 stycznia 2023

Organizacja UFC dokonała wielkiego „przechwytu” na rynku praw telewizyjnych. Od teraz do końca 2024 roku wszystkie eventy ADCC będą transmitowane na UFC Fight Pass! Oznacza to, że wszystkie otwarte turnieje, eliminatory do mistrzostw (trialsy) oraz Mistrzostwa Świata w Las Vegas 2024 będą transmitowane na platformie streamingowej, której właścicielem jest UFC.

W sobotę w trakcie gali UFC 283 w Brazylii na telebimie wyemitowano informację o tym, że od tego momentu wydarzenia pod znakiem ADCC będą transmitowane na platformie streamingowej UFC Fight Pass.

Mo Jassim, jeden z głównych organizatorów ADCC tak skomentował podpisanie umowy:

„ADCC jest podekscytowane możliwością współpracy z UFC Fight Pass, gdzie od tej pory będziemy prezentować wyśmienite walki grapplerów zarówno fanom w USA jak i tym na całym świecie. W skład umowy wchodzi także transmisja z naszego sztandarowego eventu – Mistrzostw Świata ADCC w 2024 roku, które odbędą się we wrześniu w Las Vegas, drodzy subskrybenci UFC Fight Pass uwierzcie mi na słowo nie chcecie przegapić tego eventu!”

Tak wielkie nazwiska znane z UFC jak Demian Maia czy Fabricio Werdum zdobywali złote medale ADCC w trakcie swych długich karier. Fakt, że do startu są zapraszani lub sami zgłaszają się doskonali judocy, zapaśnicy, zawodnicy jiu-jitsu czy MMA sprawia, że turnieje No-Gi organizowane przez ADCC zyskały ogromny prestiż.

Do tej pory wydarzenia ADCC były od 2017 roku transmitowane przez FloSports. Na ten moment nie ma komentarza z ich strony dlaczego tym razem nie udało się wygrać walki o prawa telewizyjne.
Co ciekawe to właśnie FloSports zaoferowało ostatnimi czasy ogromny kontrakt Gordonowy Ryanowi który jest uznawany za najlepszego zawodnika na świecie. Więcej na ten temat możecie poczytać tutaj. Gordon Ryan podpisał siedmiocyfrowy kontrakt z FloSports!

Zostaw ocenę
0
0