payton talbott udusił aguirre video ufc

UFC Vegas 82: Payton Talbott udusił Aguirre [VIDEO]

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 19 listopada 2023

W trzecim zestawieniu głównej karty gali UFC Vegas 82 zmierzyli się Payton Talbott i Nick Aguirre. Pojedynek zakontraktowano w limicie kategorii koguciej. Jakim wynikiem zakończyło się starcie utalentowanych zawodników?

Payton Talbott wszedł do organizacji UFC jako niepokonany zawodnik. 25-letni Talbott dostał się do najlepszej ligi MMA na świecie dzięki wygranej walce w Dana White’s Contender Series. Zawodnik z Reno w Nevadzie był przez niektórych porównywany do Seana O’Malleya.

Takie porównania nie spodobały się Nickowi Aguirre, który zapowiedział że zastopuje hype train rywala. „Slick” ma na koncie zaledwie jedną walkę w UFC, w dodatku przegraną. Zawodnik z Illinois dysponuje zatem zbliżonym doświadczeniem do Talbotta.

Kto będzie górą w starciu Payton Talbott vs. Nick Aguirre na gali UFC Vegas 82?

Talbott rozpoczął od niskiego kopnięcia. Aguirre natychmiast skrócił dystans i poszedł po obalenie. Nick pracuje pod siatką by utrzymać Talbotta na macie. Payton kręci się z pleców. Aguirre ma sporo czasu na pracę z góry. Talbott stara się wykręcać jednak przez to odwraca się plecami do rywala. Payton wstaje jednak Nick atakuje kolanami i próbuje zajść za plecy. Dzięki dobrej pracy Aguirre zawodnicy lądują w parterze. Nick zapina naciskówkę. Rozerwanie i Aguirre stara się atakować ciosami. Talbott wstaje z Aguirre wpiętym za plecami niczym „ludzki plecak”. Runda 10:9 Aguirre.

Payton kolejny raz rozpoczyna od kopnięć. Talbott bardzo uaktywnił się w stójce, a zarazem wykonał dwa udane sprawle unikając wejść w nogi. Talbott pracuje ground and pound w parterze. Slick skręca się z pleców. Sędzia podnosi walkę do stójki. Aguirre trafia ładnym prawym prostym. Nick uzyskuje ładne obalenie. Nick traci dobrą pozycję i Talbott może pracować z góry. Talbott zdecydowanie podkręca tempo w końcówce rundy. Mocny łokieć w bok głowy. Runda 10:9 Talbott.

Payton Talbott atakuje ciosami. Aguirre ponownie idzie w nogi. Nick popełnia jednak błąd i Talbott znajduje się w dosiadzie. Kilka mocnych ciosów z góry i ładne zajście za plecy w wykonaniu Talbotta. Szybkie wpięcie duszenia i jest po walce!

Payton Talbott pokonał Nicka Aguirre przez poddanie (duszenie zza pleców), runda 3

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments