UFC Vegas 77: Mayra Bueno Silva poddała Holly Holm! Ninja choke kończy walkę wieczoru!

S
0
Opublikowano: 16 lipca 2023

Minionej nocy w kompleksie Apex odbyła się kolejna gala UFC. W walce wieczoru spotkały się reprezentantki kategorii koguciej, Holly Holm i Mayra Bueno Silva.

Amerykanka wychodziła do tego starcia po wygranej nad Yaną Stanos. „The Preacher’s Daughter” już od kilku dobrych lat nie potrafiła ustabilizować formy, a zwycięstwa przeplatała porażkami. Holm i tak zapisała się już na kartach historii detronizując w 2015 roku Rondę Rousey. Pasa nie utrzymała długo – już w 1. obronie Miesha Tate poddała ją duszeniem zza pleców.

Młodsza o dekadę Mayra Bueno Silva było underdogiem przed tym pojedynkiem. Brazylijka podchodziła do starcia z Holly Holm na fali 3. kolejnych zwycięstw, z czego dwa odniosła przed czasem. Stephanie Egger poddała już w pierwszej rundzie, a Linę Lansberg w dugiej.

UFC Vegas 77: Holm vs Silva – Relacja

Runda 1

Holm natychmiast wystartowała z uderzeniami, którymi spychała rywalkę. Silva zaatakowała kopnięciami na łydkę, a zaraz broni się musiała przed próbą high kicka. Walka przeniosła się do klinczu, gdzie Amerykanka przeważała. Mocny cios poszedł na rozerwanie jednego, kolejny zakończyła zaś łokciem. Mayra Bueno Silva nie pozostała dłużną i również trafiła oponentkę łokciem, który zahamował zapędy Holm. „The Preacher’s Daughter” dobrze pracowała kopnięciami, ale przyjęła też kilka uderzeń na szczękę.

Runda 2

„Sheetara” natychmiast przystąpiła do ataku. Mocny prawy cross siadł na szczęce Holly, która ratowała się klinczem. Brazylijka przełożyła zaraz jedną z rąk łapiąc bardzo ciasne duszenie, z którego Amerykanka nie miała szans się wyrwać!

Wynik walki: Mayra Bueno Silva zwycięża przez duszenie w 2. rundzie!

Zostaw ocenę
1
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments