Karolina Kowalkiewicz pokonała Demopoulos UFC Vegas 73

UFC Vegas 73: Karolina Kowalkiewicz pokonała Vanessę Demopoulos!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 21 maja 2023

Na gali UFC Vegas 73 kolejny pojedynek w octagonie stoczyła Karolina Kowalkiewicz. Rywalką reprezentantki American Top Team była Vanessa Demopoulos. Jaki był wynik walki Kowalkiewicz?

Karolina Kowalkiewicz walczy w organizacji UFC od grudnia 2015 roku. Od tamtej pory Polka stoczyła czternaście pojedynków w octagonie najlepszej ligi MMA na świecie. Przed starciem z Vanessą Demopoulos bilans Kowalkiewicz wynosił siedem zwycięstw i siedem porażek.

Jako największy sukces Karoliny należy bez wątpienia uznać wygraną nad Rose Namajunas oraz dwa zwycięstwa nad twardą Felice Herrig. W listopadzie 2016 roku Łodzianka stanęła przed szansą wywalczenia pasa mistrzowskiego kategorii słomkowej. Po pięciorundowym boju Kowalkiewicz musiała uznać wyższość Joanny Jędrzejczyk.

Na gali UFC Vegas 73 Karolina Kowalkiewicz zmierzyła się z Vanessą Demopoulos. Polka dysponowała lepszymi warunkami fizycznymi od rywalki, która podczas oficjalnego ważenia przekroczyła zakontraktowany limit wagowy. Jaki był wynik walki Kowalkiewicz vs. Demopoulos?

Relacja z walki Kowalkiewicz vs. Demopoulos:

Mocny początek z obu stron. Demopoulos zaczęła od kombinacji bokserskiej. Rywalka kopnęła dwukrotnie za drugim razem Karolina przechwyciła nogę i doszło do wymiany ciosów w krótkim dystansie. Twarz Demopoulos jest już zaczerwieniona po kolejnym udanym ataku Polki. Karolina broni sprowadzenia jednak łapie mocny lewy na głowę, po którym Kowalkiewicz lekko się zachwiała. Kolejna wymiana i Polka chciała wejść za plecy rywalki. Karolina miesza low kicki z kombinacjami bokserskimi. Karolina skraca dystans, wchodzi w rywalkę, dociska ją do siatki i próbuje uzyskać obalenie. Nic z tego. Karolina trafia bardzo ładnie ciosami bokserskimi, głowa Demopoulos odskakuje raz po raz w tył. Vanessa próbuje wypuszczać kopnięcia jednak Polka ładnie je blokuje i kontruje prostymi. Runda 10:9 dla Kowalkiewicz.

Mocne kopnięcie „Lil Monster” na które Karolina odpowiada ciosami. Polka ponownie starała się przechwycić nogę rywalki. Ta kręciła się do backfista jednak Kowalkiewicz czujnie nie wykonała kroku w przód i nie nadziała się na te uderzenie. Ładne proste i wycinający low kick Polki. Rywalka rzuca cepami, ale trafia rzadko. Low kick za low kick. Demopoulos próbowała ataku łokciem, została skarcona celnym ciosem Karoliny jednak później na odejściu Vanessa trafiła łokciem w głowę Łodzianki. Bardzo ładna kombinacja bokserska Karoliny. Demopoulos atakuje na korpus. Kowalkiewicz trafia w zwarciu, rywalka odpowiada. Polka atakuje łokciem, trafia w bark rywalki.

Vanessa Demopoulos szybko wciąga Polkę do gardy. Mamy parter w trzeciej rundzie. Karolina obchodzi pozycję rywalki. Polka ładnie trzymała się u góry jednak Dempoulos chciała pójść po nogę Karoli i zawodniczka ATT uciekła z opresji. Wracamy do stójki. Ładne akcje Kowalkiewicz. Demopoulos ma już rozbity nos i mocno krwawi. Polka trafia szybkimi lewym i prawym prostym, sporadycznie atakując sierpami, gdy Vanessa skraca dystans. Karolina dokłada niskie kopnięcia tak by utrudnić rywalce obronę. Demopoulos w dzikiej szarży rzuca cepami. 10:9 dla Polki.

Karolina Kowalkiewicz pokonała Vanessę Demopoulos po jednogłośnej decyzji sędziów

Zostaw ocenę
3
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments