Spivak udusił lewisa ufc

UFC Vegas 68: Sergey Spivak udusił Derricka Lewisa [VIDEO]

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 05 lutego 2023

Sergey Spivak udusił Derricka Lewisa w walce wieczoru gali UFC Vegas 68. Dla mołdawskiego „Niedźwiedzia Polarnego” był to największy triumf w dotychczasowej karierze. Spivak totalnie zdominował starszego o dziesięć lat rywala!

Sergey Spivak wchodził do octagonu z serią dwóch kolejnych zwycięstw, łącznie notując wcześniej pięć wygranych w sześciu ostatnich walkach. 28-letni Mołdawianin nie dał szans starszemu o dziesięć lat rywalowi. Sergey Spivak udusił Derricka Lewisa duszeniem trójkątnym rękoma w pierwszej rundzie.

Derrick Lewis, który jest uznawany za specjalistę od posyłania rywali na deski sam ostatnimi czasy głównie przegrywał starcia po nokautach. Amerykanin przegrał z Gane, Tuivasą i Pavlovichem. Choć przegrana ze Spivakiem na pewno boli „Czarną Bestię” to na całe szczęście nie była to kolejna porażka przez nokaut.

Wygrana zapewne da Spivakowi kolejny awans w rankingu kategorii ciężkiej natomiast dla Lewisa może ona oznaczać nie tylko spadek w rankingu, lecz także pożegnanie z najlepszą ligą MMA na świecie. Amerykanin z Houston zarabia bowiem solidne pieniądze, a w ostatnim czasie nie idą za tym wyniki sportowe, gdyż łącznie z dzisiejszą porażką, Derrick przegrał cztery z pięciu ostatnich walk.

Sergey Spivak udusił Derricka Lewisa

Zostaw ocenę
0
0