UFC Jackonsville Randy Brown

UFC: Randy Brown minimalnie lepszy od Wellingtona Turmana

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 24 czerwca 2023

W kolejnym starciu karty wstępnej gali UFC w Jacksonville zmierzyli się Randy Brown i Wellington Turman. Pojedynek Jamajczyka z Brazylijczykiem zakontraktowano w limicie kategorii półśredniej (-77 kg). Jaki padł wynik w walce Brown vs. Turman?

Randy Brown do niedawna mógł się pochwalić świetną serią czterech kolejnych wygranych w octagonie UFC. Passę Jamajczyka zastopował w lutym Jack Della Maddalena. Walczący w UFC od siedmiu lat „Rudeboy” zrobi wszystko by w Jacksonville powrócić na ścieżkę zwycięstw.

Wellington Turman od początku przygody z najlepszą ligą MMA na świecie walczy w niej ze zmiennym szczęściem. Przeplatając wygrane z porażkami zanotował póki co bilans 3-4 i walka z Brownem może być dla Brazylijczyka ostatnią szansą na utrzymanie się w UFC.

UFC: Randy Brown vs. Wellington Turman – relacja, wynik walki

Początek walki przypominał bardziej kickbokserskie starcie aniżeli walkę MMA. Zawodnicy wymieniają ciosy na środku octagonu. Thurman trafia low kickami natomiast Brown celnie atakuje lewą część twarzy rywala. Niestety mamy przerwę Brown wsadził palec w oko Wellingtona. Wznowienie walki. Przy pracy pod siatką Jamajczyk kolejny raz fauluje tym razem uderzając kolanem w krocze rywala. Wymiana kopnięć. Brown trafia w kolano nogi wykrocznej rywala. Turman natomiast skupia się na low kickach.

Początek drugiej odsłony. Po minucie mamy klincz pod siatką. Wellington chciał sprowadzić Randy’ego na matę. Brazylijczyk kontynuuje pracę pod siatką. Brazylijczyk odwraca sytuację i atakuje kolanami uda rywala. Niezbyt atrakcyjna walka dla fanów jednak Brown bez wątpienia punktuje tymi atakami i pracą. Turman stoi wciśnięty w siatkę i robi niewiele by uchronić się przed kolanami ze strony rywala. Turman atakuje łokciem. Brown odpowiada kolanem na korpus. Dobra akcja Browna w końcówce rundy. Randy obalił rywala, a gdy ten próbował wstać zaszedł za plecy i chciał wpiąć duszenie. Zabrakło jednak na to czasu.

Sporadyczne ciosy z obu stron w pierwszej fazie finałowej rundy. Niewiele się działo jednak Turman wygląda na bardziej zdeterminowanego. Kiedy wydawało się, że Brazylijczyk zdobywa przewagę to Jamajczyk wystrzelił świetną kombinacją bokserską. Turman odpowiada mocnymi łokciami. Wellington był bliski uzyskania sprowadzenia jednak rywala uratowała siatka. Obrotowy backfist w wykonaniu Turmana. Randy odpowiada obrotówką na korpus. Kolejny krótki łokieć w wykonaniu Brazylijczyka.

Randy Brown pok. Wellingtona Turmana po jednogłośnej decyzji sędziów (3×29-28)

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments