NEWSY

UFC promuje pierwszą galę w Chile ogłaszając, aż trzy pojedynki pań

Pinterest LinkedIn Tumblr

Organizacja UFC zamierza podejść w nietypowy sposób do promocji debiutanckiej gali w Chile. Event w Santiago będzie pierwszym w Ameryce Południowej jaki nie odbędzie się w Brazylii. Tym samym amerykańska federacja dokłada kolejny znacznik do bogatej mapy krajów, w których odbyła się gala UFC.

Galę zaplanowano na 19 maja i ogłoszono pięć zestawień, w tym aż trzy pojedynki pań. Zwykle w takim wypadku należałoby się spodziewać walk Amerykanek z Brazylijkami, gdyż zawodniczek z tych krajów jest w UFC najwięcej jednak tym razem matchmakerzy postawili na międzynarodowe towarzystwo.

Meksykanka Alexa Grasso [10-1] zmierzy się z Amerykanką Tatianą Suarez [5-0], która również posiada meksykańskie korzenie. 24-letnia Grasso jest bez wątpienia bardziej rozpoznawalną fighterką jednak to Suarez ma na swoim koncie zwycięstwo w programie The Ultimate Fighter, a także dwa brązowe medale na Mistrzostwach Świata w zapasach.

W drugim z ogłoszonych starć Japonka Syuri Kondo [6-0] skrzyżuje rękawice  z Brazylijką Polianą Botelho [6-1]. Obie panie w 2017 roku zadebiutowały w UFC, a więc ich walka w Chile będzie dla obu drugim występem w octagonie. Reprezentująca Nova Uniao zawodniczka z Rio de Janeiro ma na swoim koncie wygraną nad Silvaną Gomez Juarez, która już w najbliższy weekend zawalczy o pas KSW.

Na gali nie zabraknie również polskiego akcentu. Veronica Macedo [5-1-1], trenująca przez długi czas w Ankos MMA zawodniczka zawalczy z Andreą Lee [8-2]. Dla zaledwie 22-letniej Wenezuelki będzie to powrót do octagonu po nieudanym debiucie. Wtedy jednak Macedo wskoczyła do rozpiski jako late replacement. Amerykanka nosząca pseudonim „KGB” ma na swoim koncie cztery kolejne zwycięstwa zanotowane na przemian w organizacjach Invicta FC i LFA.

Pod tym linkiem grafiki do wszystkich zaanonsowanych pojedynków:

Comments are closed.